Reklama

Gmina Jaraczewo unieważniła przetarg na inwestycję dofinansowaną z Polskiego Ładu

Opublikowano:
Autor:

Gmina Jaraczewo unieważniła przetarg na inwestycję dofinansowaną z Polskiego Ładu - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Samorząd Jaraczewa unieważnił przetarg na „Modernizację Stacji Uzdatniania Wody w Noskowie i Górze”.

Reklama

W połowie ubiegłego roku gmina Jaraczewo pozyskała środki z Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych. Samorząd otrzymał 4.750.000,00 zł  na modernizację stacji uzdatniania wody w Noskowie i Górze. 

Samorządowcy obawiali się, że pieniędzy nie wystarczy na realizację zadań      

Pod koniec roku samorządowcy głośno mówili, że gminom nie wystarcza pieniędzy na zaplanowane zadania w ramach środków pozyskanych z Polskiego Ładu. Choć kwoty otrzymanego wsparcia są pokaźne, to - w związku z inflacją i rosnącymi cenami - nie wystarczają na realizację przewidzianych zdań. Inflacja spowodowała, że szacunki przygotowane na etapie składania wniosków, po roku nie przystają do rynkowych cen. W takiej sytuacji znalazła się gmina Jaraczewo.

Sześć ofert na modernizację stacji uzdatniania wody w gminie Jaraczewo

Samorząd ogłosił przetarg na realizację przedsięwzięcia. Niestety stało się to, co było do przewidzenia - propozycje cenowe znacznie przekraczały zabepieczone przez gminę środki.

Na rozpisane postępowanie zgłosiło się 6 oferentów. Najdrożej swoje usługi wyceniła firma ATA-TECHNIK z Budzynia - na 12.483.801 zł. Najtańszym oferentem - jak wynika z dokumentów - był EKO-DBAJ. Jarocińska firma zaproponowała kwotę 8.484.540 zł. Tymczasem Jaraczewo w budżecie na modernizację obu stacji - w Górze i Noskowie - ma zaplanowane zaledwie 5 mln zł. 

Gmina Jaraczewo unieważniła przetarg

Władze Jaraczewa zdecydowały więc o unieważnieniu postępowania. Samorząd planuje ogłosić kolejny przetarg. Czy urzędnicy liczą na to, że za kwotę 5 mln zł uda się wykonać zadanie?  

 - Trudno jest mi w tej chwili odpowiedzieć na to pytanie. Zdecydowaliśmy się na rozpisanie kolejnego postępowania i nie przewidujemy zwiększenia środków na wykonanie zadania - mówi Olga Kaczmarek, wiceburmistrz Jaraczewa.

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.

 

         
                         

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy