Reklama

Powiatowi urzędnicy starają się o dofinansowanie remontu dróg w najgorszym stanie

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Starostwo Powiatowe w Jarocinie

Powiatowi urzędnicy starają się o dofinansowanie remontu dróg w najgorszym stanie - Zdjęcie główne

Powiatowi urzędnicy starają się o dofinansowanie remontu dróg w najgorszym stanie | foto Starostwo Powiatowe w Jarocinie

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Urzędnicy Starostwa Powiatowego w Jarocinie starają się o dofinansowanie remontu dróg, które są w najgorszym stanie. Teraz pracują nad wnioskiem o pieniądze na chodniki.

Starostwo Powiatowe w Jarocinie prowadzi wiele inwestycji posiłkując się funduszami pozyskanymi z różnorakich źródeł. Dzięki temu przede wszystkim budowane są i remontowane drogi oraz chodniki.  

Prawie 20 milionów złotych na drogi w powiecie jarocińskim

I tak w ostatnim czasie dla powiatu jarocińskiego udało się pozyskać prawie 20 milionów złotych, z których wykonane zostaną cztery zadania drogowe. 

Jednym ze źródeł, z którego pochodzi część dofinansowania to Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg. Starostwo podpisało umowę z wojewodą wielkopolskim, która opiewa na 2 mln 600 tys. zł. Pieniądze zostaną przeznaczone na przebudowę drogi powiatowej Zalesie - Osiek

Znacznie większa kwota - 17.290.000 zł, wpłynęła do jarocińskiego starostwa z Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych. Zostanie ona przeznaczona na kolejne inwestycje drogowe.

Drogi i ścieżki rowerowe w powiecie jarocińskim z Polskiego Ładu

A mianowicie przebudowa dwóch dróg: Kotlin - Wilcza oraz Radlin - Radliniec. Łączna kwota przeznaczona na przebudowę tych dwóch dróg to 11 mln zł, w tym  10 mln 450 tys. zł z dofinansowania. Wkład własny powiatu to 550 tys. zł. 

Inną inwestycją planowaną do wykonania z dofinansowaniem z Rządowego Funduszu Polski Ład będzie dobudowa ścieżek rowerowych do dróg na terenie powiatu jarocińskiego.

Ścieżki o łącznej długości około 5,36 km powstaną na terenie każdej gminy:

  • na odcinku Słupia - Wola Książęca, 
  • na odcinku Łuszczanów - Kadziak, 
  • na odcinku Góra - Zalesie, 
  • na odcinku Żółków - Ludwinów.
Wartość tych zadań to 5 mln 500 tys. zł. Łączna kwota dofinansowania wynosi 5 mln 225 tys. zł, a wkład własny powiatu - 275 tys. zł.

Kolejne zadanie będzie polegało na budowie wewnętrznej drogi do Zespołu Szkół Ponadpodstawowych nr 1 w Jarocinie wraz z utwardzeniem terenu. Inwestycję wyceniono na 1 mln 700 tys. zł, z czego 1 mln 615 tys. zł to dofinansowanie, a 85 tys. zł stanowi wkład powiatu. 

Cztery chodniki - po jednym w każdej gminie powiatu jarocińskiego

Powiatowi urzędnicy pod kierunkiem wicestarosty Katarzyna Szymkowiak, która odpowiada za inwestycje w powiecie, nie zwalniają tempa i starają się o kolejne dofinansowania. Właśnie złożyli wniosek o fundusze na kapitalny remont najgorszych odcinków dwóch dróg:

  • Tarce - Kadziak,
  • Rusko - Wyrębin. 
Wartość zaplanowanych prac wyceniono na ponad 2 mln złotych. Jeśli zadania zostaną zakwalifikowane do realizacji, to remonty powinny zostać przeprowadzone jeszcze w tym roku. 

Jednocześnie w starostwie trwają prace nad nowymi wnioskami. Tym razem na budowę chodników z przejściami dla pieszych. W planach są cztery takie chodniki - po jednym w każdej z gmin powiatu jarocińskiego. 

Które odcinki dróg Waszym zdaniem są w fatalnym stanie i wymagają remontu w pierwszej kolejności - piszcie w komentarzach.  

CZYTAJ TAKŻE

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy