Reklama

Powiat jarociński. Prawie milion złotych dla naszych szkół średnich

Opublikowano: ndz, 21 lut 2021 09:00
Autor: | Zdjęcie: Starostwo Powiatowe Jarocin

Powiat jarociński. Prawie milion złotych dla naszych szkół średnich - Zdjęcie główne

Powiat jarociński. Prawie milion złotych dla naszych szkół średnich | foto Starostwo Powiatowe Jarocin

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Trzy szkoły średnie z powiatu jarocińskiego otrzymają prawie milion złotych dotacji na zakupu sprzętu niezbędnego do nauki zdalnej oraz na szkolenia nauczycieli. Kto skorzysta z tych pieniędzy?

Reklama

Tak wysokie dofinansowanie pozyskał Wydział Oświaty i Spraw Społecznych Starostwa Powiatowego w Jarocinie. Pieniądze pochodzą z Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego na przeciwdziałania skutkom COVID-19.Łączna wartość projektów, które zostaną zrealizowane w trzech technikach: w Zespołach Szkół Ponadpodstawowych nr 1 i nr 2 w Jarocinie oraz w Zespole Szkół Przyrodniczo-Biznesowych w Tarcach to 932.343,20 złotych. Kwota dofinansowania wynosi 792.491,72 zł, a wkład własny 139 851,48 zł.

 

Rodzice chcą odwołania dyrektora szkoły do likwidacjiPrawie milion złotych dla naszych szkół średnich - umowy już podpisane


Pieniądze zostaną przeznaczone na zakup laptopów z pełnym oprogramowaniem, tabletów oraz szkolenia dla kadry nauczycielskiej.Do ZSP nr 1 w Jarocinie trafi 89 laptopów i 40 tabletów, do ZSP nr 2 w Jarocinie - 55 laptopów i  do ZSP-B w Tarcach - 20 laptopów.Popisanie umów na dofinansowania między władzami powiatu a urzędem marszałkowskim odbyło się w sali sesyjnej Starostwa Powiatowego w Jarocinie, wzięli w nim udział (na zdjęciu od lewej): radny sejmiku województwa wielkopolskiego Jan Grzesiek, wicestarosta Katarzyna Szymkowiak, wicemarszałek województwa wielkopolskiego Krzysztof Grabowski, starosta jarociński Lidia Czechak, członek zarządu powiatu Mariusz Stolecki oraz skarbnik powiatu Jacek Jędrzejak.

 

Szkoły średnie przeprowadzają próbne matury


Prawie milion złotych dla naszych szkół średnich - ule, na co i dla kogo?


Jak pozyskane dofinansowanie zostanie podzielone między placówki i na co wydane?


Wsparcie kształcenia zdalnego w Zespole Szkół Przyrodniczo-Biznesowych w Tarcach
Projekt pozwoli na zakup 20 laptopów z oprogramowaniem biurowym oraz wsparcie 40 nauczycieli kształcenia zawodowego poprzez przeprowadzenie jednego szkolenia z zastosowania programów komputerowych w nauczaniu zdalnym.
Całkowita wartość projektu: 107.500 zł
Dofinansowanie: 91.375 złWsparcie kształcenia zdalnego w Zespole Szkół Ponadpodstawowych nr 1 w Jarocinie
Projekt pozwoli na zakup 89 laptopów i 40 tabletów oraz wsparcie 88 nauczycieli kształcenia zawodowego poprzez przeprowadzenie sześciu szkoleń z zakresu sposobów i metod kształcenia w formie zdalnej.
Całkowita wartość projektu: 538.593,20 zł
Dofinansowanie: 457.804,22 złWsparcie kształcenia zdalnego w Zespole Szkół Ponadpodstawowych nr 2 w Jarocinie
Projekt pozwoli na zakup 55 laptopów z oprogramowaniem biurowym oraz wsparcie 60 nauczycieli kształcenia zawodowego poprzez przeprowadzenie jednego szkolenia z zastosowania programów komputerowych w nauczaniu zdalnym.
Całkowita wartość projektu: 266.250 zł
Dofinansowanie: 243.312,50 zł

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (2)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

  • 7 miesięcy temu | ocena +2 / -1

    hiber

    a Ci Państwo na zdjęciu co tak wszyscy na czarno...i te kagańce czarne... - dość przytłaczający i odstręczający widok...czyżby pogrzeb polskiej nauki ?? to całe nauczanie zdalne hmmm

  • 7 miesięcy temu | ocena +3 / -1

    dr Blue

    Prosimy aby gazeta wydobyła ze starostwa i podała do wiadomości społeczeństwa odpowiedzi na następujące pytania: jak odbywał się zakup zakup laptopów i tabletów, a może dopiero będzie się odbywał ? jak wyglądał przetarg na ich zakup? od jakiej firmy zostaną zakupione? kto był w komisji przetargowej? w jaki sposób będzie dokonywana płatność za laptopy, w jaki sposób będą wydawane środki, które dzięki podatnikom, w większości tych (do których ja się zaliczam) nie znoszą pisu i pisowskich urzędasów. Kto poprowadzi szkolenie nauczycieli? w jaki sposób wyłoniono firmę, która będzie prowadzić te szkolenia? kto personalnie poprowadzi te szkolenia? czy ludzie z pisu? (niepotrzebne pytanie, czy z pis) może radny powiatowy Drzazga i jemu podobni? Czy osoby prowadzące szkolenia będą zawierać umowy ze starostwem czy z kim innym? Co się stanie ze sprzętem po zrealizowaniu szkoleń i programu? gdzie te laptopy i tablety będą się znajdować? czy to będzie własność powiatu, czy szkół?