Reklama

Powiat jarociński na najlepszej drodze do uzyskania dofinansowania na budowę nowych przejść dla pieszych

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Zdjecie poglądowe

Powiat jarociński na najlepszej drodze do uzyskania dofinansowania na budowę nowych przejść dla pieszych - Zdjęcie główne

Powiat jarociński na najlepszej drodze do uzyskania dofinansowania na budowę nowych przejść dla pieszych | foto Zdjecie poglądowe

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Powiat pozyskał dofinansowanie na budowę nowych przejść dla pieszych. Gdzie powstaną?

Reklama

Starostowo Powiatowe w Jarocinie na początku kwietnia złożyło do Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Poznaniu 7 wniosków o przyznanie dofinansowania w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg na poprawę bezpieczeństwa ruchu drogowego. Wartość inwestycji to ponad 1,1 mln zł.

Powiat na najlepszej drodze do uzyskania dofinansowania na budowę nowych przejść dla pieszych. Nie więcej niż 200 tysięcy

W uzasadnieniu starostwo podkreśla, że „powiat jarociński stawia na poprawę bezpieczeństwa ruchu drogowego, a w szczególności ruchu pieszych, a tym samym poprawę jakości życia mieszkańców wielu naszych miejscowości”.

Okazuje się, że powiat jarociński jest rekomendowany do 80% zwrotu poniesionych kosztów - nie więcej niż 200.000 zł na jedno przejście.

Powiat na najlepszej drodze do uzyskania dofinansowania na budowę nowych przejść dla pieszych z „kocimi oczkami”

Wszystkie przejścia będą wyniesione ponad poziom jezdni, doświetlone LED-ami i wyposażone w punktowe oświetlenia odblaskowego tak zwane „kocie oczka”.

Dodatkowo wykonany zostanie system fakturowych oznaczeń nawierzchni dla osób z dysfunkcjami wzroku. Poza tym zamontowane i wymienione zostanie oznakowanie pionowego na odblaskowe o parametrach spełniających odpowiednie normy (oznakowanie z folią odblaskową fluorescencyjną III generacji z lampami pulsującymi) oraz wykonane zostanie oznakowanie w technologii grubowarstwowej.

- Wszystkie nasze zadania są na liście rekomendowanej. Środków starczyło na wszystkie prawidłowo złożone wnioski, które uzyskały wymagana ilość punktów” - poinformowała starosta Lidia Czechak. - Radość wielka, bo oprócz przejść zrobimy 3 chodniczki, ul. Siedlemińska, Prusy. Mieszków - dodała.

Powiat na najlepszej drodze do uzyskania dofinansowania na budowę nowych przejść dla pieszych. Gdzie powstaną?

Przejścia dla pieszych zostaną pobudowane w następujących miejscach:

- przy przystanku autobusowym na ul. Siedlemińskiej w Jarocinie wraz z chodnikiem,
- przy skrzyżowaniu ul. Siedlemińskiej z ul. Sadową w Jarocinie wraz z chodnikiem,
- na ul. Radlińskiej w Mieszkowie wraz z chodnikiem,
- przy przedszkolu na ul. Mickiewicza w Żerkowie,
- przy skrzyżowaniu ul. Mickiewicza z ul. Cmentarną w Żerkowie,
- przy szkole na ul. Powstańców Wlkp. w Wilkowyi,
- w Prusach wraz z chodnikiem.

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy