reklama

Potyczki sześciolatków i proces Strzelca w SP 3 w Jarocinie

Opublikowano:
Autor:

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WiadomościW Szkole Podstawowej nr 3 im. ks. Jana Twardowskiego w Jarocinie odbyła się druga edycja Potyczek sześciolatków. Oprócz tego, siódmoklasiści przeprowadzili proces postaci ze "Świtezianki".
reklama

„Potyczki sześciolatków" to wydarzenie, które miało miejsce po raz drugi w Szkole Podstawowej nr 3 im. ks. Jana Twardowskiego w Jarocinie. Konkurs odbył się 8 listopada i cieszył się honorowym patronatem burmistrza Jarocina. W rywalizacji uczestniczyły sześcioosobowe drużyny przedszkolaków z czterech różnych placówek:

  • Publicznego Przedszkola w Mieszkowie,
  • Publicznego Przedszkola w Witaszycach,
  • Niepublicznego Przedszkola "Poziomka" w Jarocinie
  • Niepublicznego Przedszkola "Marcinek" w Jarocinie.
Sześciolatki miały okazję wykazać się w 5 różnych konkurencjach: kodowanie na dywanie, multimedialne zadanie przyrodnicze, tor sprawnościowy, zadanie plastyczne - ptasi domek i inscenizacja.

reklama

Puchar i miano "Mistrzowskich sześciolatków" zdobyli reprezentanci Publicznego Przedszkola w Witaszycach, na drugim miejscu uplasowali się reprezentanci "Marcinka", na trzecim jarocińskiej "Poziomki", a tuż za podium drużyna z Publicznego Przedszkola w Mieszkowie. 

Stanowczo twierdzimy jednak, że wszystkie przedszkolaki spisały się na medal i po mistrzowsku poradziły sobie z przygotowanymi zadaniami. Serdecznie dziękujemy opiekunom za przygotowanie dzieci do zawodów – mówią organizatorzy.

Organizatorami potyczek byli nauczyciele SP nr 3: Natalia Kaczmarek, Monika Nadobna-Rojewska, Paulina Bartkowska, Hubert Grzesiak.

Analizowali "Świteziankę" na sali sądowej

W innym kontekście, siódmoklasiści ze Szkoły Podstawowej nr 3 zajęli się analizą utworu "Świtezianka". Zastanawiali się nad pytaniem, czy możliwa jest wina bez kary, oraz nad adekwatnością kary do popełnionego czynu. 

reklama

Podsumowując pracę z lekturą, na języku polskim wzięli udział w procesach sądowych Strzelca, aby wnikliwie przyjrzeć się jego zbrodni. Wśród uczniów wybrano sędziego, prokuratora, oskarżycieli i obrońców, a wszystkiemu przyglądała się ława przysięgłych, którą, dzięki odpowiednim argumentom, strony sporu starały się przekonać do swoich racji. 

Siódmoklasiści przygotowali akt oskarżenia i obrony, mowy końcowe, powołali świadków i włączyli do sprawy materiały dowodowe w postaci filmów, przytoczyli nawet odpowiednie paragrafy. Okazało się, że uczniowie klasy siódmej mają nieco więcej empatii niż bohaterka ballady Mickiewicza, ponieważ z inicjatywy ławy przysięgłych sędzia ogłosił wyrok uniewinniający. 

Ta lekcja nie tylko rozwijała umiejętności argumentacji, wnioskowania i przemawiania, ale także pozwoliła uczniom pokazać zdolności przywódcze i aktorskie.

reklama

 

ZOBACZ TEŻ

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.

reklama

reklama
SONDA

Które słowo, Waszym zdaniem, zwycięży w Plebiscycie "Młodzieżowe Słowo Roku 2023"

Zagłosowało 31 osób
Zagłosuj
Głosy można oddawać od 18.11.2023 od godz 20:00
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama