Reklama

Poparcie od Ziemi Jarocińskiej może dostać „każdy"

Opublikowano:
Autor:

Poparcie od Ziemi Jarocińskiej może dostać „każdy" - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości

Dzisiaj walne zebranie Ziemi Jarocińskiej, na którym udzielimy lub nie w tajnym głosowaniu poparcia kandydatom do parlamentu. Każdy kandydujący z naszego okręgu może przyjść, zaprezentować się i poprosić o poparcie naszych członków” - zachęca swoim profilu społecznościowym burmistrz Adam Pawlicki, który jest jednocześnie szefem stowarzyszenia.

Tylko z naszego terenu o mandat posła i senatora chce walczyć kilkanaście osób. Starosta Bartosz Walczak został przedstawiony wczoraj, jako kandydat na posła z listy Prawa i Sprawiedliwości. Wszystko wskazuje na to, że nie będzie jedynym pretendentem do sejmu, proszącym o poparcie członków stowarzyszenia, w którym pełni jednocześnie rolę dyrektora biura.

- Zgłosił się również kandydat na senatora Andrzeja Wojtyła - dodaje Adam Pawlicki w rozmowie z portalem. - Zaprosiłem też panią Lidię Czechak, obiecała, że się zastanowi i przeanalizuje. Tak jak napisałem na faceebooku każdy może przyjść, kto kandyduje z naszego okręgu, obojętnie z jakiej partii, przedstawić swoje pomysły i starać się o poparcie. Również Stanisław Martuzalski.

Czy radna miejska będzie zabiegała o poparcie? - Nie. Oni mają swojego kandydata, my swojego i niech tak zostanie - ucina kandydatka na posłankę

Walne ZJ ma się rozpocząć o 18.30 w jednej z jarocińskich restauracji. Będzie zamknięte dla mediów. - Nie miałem nic przeciwko udziałowi dziennikarzy, ale większość naszych członków zdecydowała by spotkanie miało charakter wewnętrznej dyskusji - tłumaczy prezes ZJ.

Jak myślicie? Bartosz Walczak dostanie poparcie od kolegów ze stowarzyszenia?

[AKTUALIZACJA 21:05]

Na zakończonym właśnie walnym zebraniu ZJ odbyło się tajne głosowanie w którym kandydujący na posła Bartosz Walczak uzyskał poparcie 72 spośród 74 głosujących członków stowarzyszenia. ZJ poparło również kandydata na senatora PiS Andrzeja Wojtyłę.

[Więcej o kandydatach w nadchodzących wyborach w aktualnym wydaniu Gazety Jarocińskiej]

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE