Reklama

Ponad 500 dzieci z 18 podstawówek z gminy Jarocin nauczy się jeździć na łyżwach i pływać

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Fot. Gmin Jarocin

Ponad 500 dzieci z 18 podstawówek z gminy Jarocin nauczy się jeździć na łyżwach i pływać - Zdjęcie główne

Ponad 500 dzieci z 18 podstawówek z gminy Jarocin nauczy się jeździć na łyżwach i pływać | foto Fot. Gmin Jarocin

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Ponad 500 dzieci z 18 podstawówek z gminy Jarocin nauczy się jeździć na łyżwach i pływać.

Reklama

W gminie Jarocin realizowany jest projekt „Jarocin Miastem Jutra”. Samorząd  pozyskał na ten cel dofinansowanie w wysokości 3,5 mln euro z Funduszy Norweskich.

To projekt adresowany do różnych grup mieszkańców, organizacji, stowarzyszeń, instytucji, przedsiębiorców, liderów, organizacji pozarządowych i urzędników.

"Ma przyczynić się do tego, by jakość życia mieszkańców była lepsza, by mieli wpływ na to, co dzieje się w Jarocinie i chętnie uczestniczyli w życiu gminy" - czytamy w kkomunikacie jarocińskiego magistratu.

Ruszyła Jarocińska Akademia Zdrowia

Jednym z elementów projektu jest Jarocińska Akademia Zdrowia, w ramach której prowadzona jest nauka jazdy na łyżwach i nauka pływania dla uczniów.

Uczniowie z gminy Jarocin już od kilkunastu lat mają możliwość uczestniczyć w lekcjach pływania. - co roku jest to ok. 500 drugoklasistów ze szkół podstawowych. Teraz do tego dochodzi - dzięki oddanemu niedawno do użytku lodowisku - nauka jazdy na łyżwach.

Nauka pływania i jazdy na łyżwach do 1 kwietnia, ale to nie koniec

Pozyskane środki z Funduszy Norweskich pozwoliły rozszerzyć zakres dziaałań i uczniowie z klas czwartych ze wszystkich szkół podstawowych publicznych i niepublicznych - w sumie 525 z 18 placówek - też rozpoczęły naukę pływania oraz jazdy na łyżwach.

Zajęcia rozpoczęły się w połowie lutego, a zakończą się 1 kwietnia. Po tym terminie ponownie prowadzona będzie nauka pływania. Gmina przeznaczyła na ten cel 100 tys. zł.

Jarocińska Akademia Zdrowia obejmie także zajęcia ruchowe dla seniorów i osób z problemami zdrowotnymi. Spotkania będą prowadzone przez fizjoterapeutów oraz konsultacje lekarzy: internisty, diabetologa, dietetyka.

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy