Reklama

Ponad 15 milionów na inwestycje w gminie Kotlin

Opublikowano:
Autor:

Ponad 15 milionów na inwestycje w gminie Kotlin - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Budowa kanalizacji sanitarnej w Kurcewie i Orpiszewku, przebudowa infrastruktury wodno-kanalizacyjnej, modernizacja stacji uzdatniania wody w Kotlinie oraz w Magnuszewicach - to najważniejsze inwestycje w tegorocznym budżecie gminy Kotlin.

Reklama

Tegoroczne dochody gminy Kotlin zaplanowano na 45.706.039 zł, a wydatki na 49.340.219,00 zł. Wydatki majątkowe mają wynieść - 15.269. 609, 80 zł. 

Gmina Kotlin pozyskała pieniądze na kanalizację z Rządowego Funduszu Polski Ład

  
Samorząd Kotlina ma w tym roku do wydania 8 mln zł, które pozyskał z Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych. W maju ubiegłego roku premier Mateusz Morawiecki ogłosił wyniku drugiego naboru wspomnianego programu, a w czerwcu w starostwie powiatowym w Jarocinie odbyło się jego podsumowanie, w którym uczestniczyła między innymi minister Marlena Maląg. Pieniądze trafią na budowę zbiorczej kanalizacji w Kurcewie, Orpiszewku i przebudowę infrastruktury wodno-kanalizacyjnej w Kotlinie.


 - Od wielu lat gmina Kotlin dba o ochronę środowiska, a tym samym podnosi standard życia mieszkańców gminy. I jednym z ważniejszych zdań dla samorządu jest inwestycja w gospodarkę wodno-ściekową – mówił podczas spotkania Mirosław Paterczyk, wójt Kotlina. 


Wybudują kanalizację w Kurcewie i Orpiszewku

 To właśnie na inwestycje wodno-kanalizacyjne gmina Kotlin przeznaczy najwięcej pieniędzy z tegorocznego budżetu. Przewidziano między innymi budowa kanalizacji sanitarnej w Kurcewie, oraz Orpiszewku, przebudowa infrastruktury wodno-kanalizacyjnej, modernizacja stacji uzdatniania wody w Kotlinie oraz Magnuszewicach. 

Gmina Kotlin na tegoroczne inwestycje wyda ponad 15 mln zł

Wójt Kotlina przypomina, że wcześniej samorząd wybudował stację uzdatniania wody w Woli Książęcej, a zmodernizowane zostały stacje w Kurcewie, w Wyszkach. 


- Teraz przyszedł czas na Magnuszewice i Kotlin - mówi Mirosław Paterczyk.

 
 - Uważam, że budżet roku 2023 jest ambitny, bezpieczny i realizujący kolejne przedsięwzięcia, które są potrzebne dla mieszkańców naszej gminy. Można wybudować piękne ścieżki, można wybudować kilometry dróg, ale też musimy myśleć o inwestycjach w gospodarkę wodną, ściekową – mówił włodarz Kotlina. 


 - Inwestycje na poziomie 15 milionów złotych dla gminy Kotlin to jest dużo -  podkreśla Mirosław Paterczyk.

Szybko zaznacza, że ze względu na inflację i rosnące ceny usług i materiałów budowlanych może się zdarzyć, że nie wszystkie zadania zostaną wykonane. 


Tegoroczne inwestycje w gminie Kotlin


 - budowa sieci wodociągowej na nowo powstałych ulicach w Kotlinie – 30.000 zł
 - budowa sieci wodociągowej na ul. Sławoszewskiej w Kotlinie – 30.000 zł
 - budowa stacji uzdatniania wody w Kotlinie – 200.000 zł
 - przebudowa stacji uzdatniania wody w Magnuszewicach – 1.100.000 zł
 - modernizacja sieci wodociągowej w Kotlinie – 50.000 zł
 - przebudowa SUW przy ul. Rymarkiewicza w Kotlinie – 350.000 zł
 - budowa kanalizacji sanitarnej w Orpiszewku  - 150.000 zł
 - budowa zbiorczej sieci kanalizacji sanitarnej w Kurcewie – 200.000 zł
 - wydatki ze środków Rządowego Funduszu Polski Ład: budowa zbiorczej kanalizacji w Kurcewie, Orpiszewku i przebudowa infrastruktury wodno-kanalizacyjnej w Kotlinie  - 8.000.000 zł 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy