Reklama

Minister podsumowała wyniki Rządowego Funduszu Polski Ład

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Pod koniec maja premier Mateusz Morawiecki ogłosił wyniki drugiego naboru do Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych. Łączna kwota dofinansowania na naszym terenie wynosi 58.420.000 zł.

Reklama

W starostwie powiatowym w Jarocinie odbyło się spotkanie z minister Marleną Maląg, która podsumowała drugą edycję Rządowego Funduszu Polski Ład: Programu Inwestycji Strategicznych. Razem z nią, do budynku starostwa powiatowego w Jarocinie przybyli minister Jan Dziedziczak, poseł Tomasz Ławniczak, poseł Jan Mosiński oraz burmistrzowie i wójtowie z gmin na terenie powiatu.

- Dzięki dobrej współpracy, którą mamy z państwem samorządowcami, będziemy dalej realizować te zadania, które są państwu potrzebne. Cały budżet, który trafi do powiatu jarocińskiego to 70 mln zł. To jest bardzo duże wsparcie, z którego bardzo się cieszymy - mówiła minister podczas swojego wystąpienia.Polski Ład. Ile i na co otrzymały gminy?

Jarocin

  • Budowa drogi do terenów inwestycyjnych w miejscowości Golina - 26.600.000,00 zł.
  • Rozbudowa i przebudowa Przedszkola Publicznego w Mieszkowie i utworzenie oddziału żłobkowego - 4.250.000,00 zł.
Jaraczewo

Modernizacja Stacji Uzdatniania Wody w Noskowie i Górze - 4.750.000,00 zł

Żerków

  • Budowa ciągów komunikacyjnych wraz z infrastrukturą towarzyszącą na terenie nowo powstałego osiedla domów jednorodzinnych w miejscowości Żerków - 4.465.000,00 zł
  • Przebudowa dróg gminnych na terenie Gminy Żerków - 4.655.000,00 zł
Kotlin

Budowa zbiorczej sieci kanalizacji sanitarnej w Kurcewie, Budowa kanalizacji sanitarnej we wsi Orpiszewek gmina Kotlin, Przebudowa infra. wod.-kan. w Kotlinie - 8.000.000,00 zł

Nowe Miasto

Budowa stacji uzdatniania wody w miejscowości Boguszyn - 5.700.000,00 zł

Pieniądze dla powiatu jarocińskiego

  • Przebudowa dróg na terenie powiatu jarocińskiego polegająca na dobudowie ścieżek rowerowych - 5.225.000,00 zł.
  • Budowa wewnętrznej drogi do Zespołu Szkół Ponadpodstawowych nr 1 w Jarocinie wraz z utwardzeniem terenu - 1.615.000,00 zł. Z
  • Przebudowa dróg na terenie powiatu jarocińskiego: Kotlin-Wilcza i Radlin-Radliniec - 10.450.000,00 zł. 
 

Zobacz relację z podsumowania:

 

ZOBACZ TEŻ

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy