Reklama

Najnowsza hydrofornia dwa razy droższa

Opublikowano:
Autor:

 Najnowsza hydrofornia dwa razy droższa   - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości

Ponad 900 tys. zł brakowało w kotlińskim budżecie na budowę stacji uzdatniania wody w Woli Książęcej. Wójt gminy zaproponował, aby wstrzymać wykonanie innych inwestycji, w tym dwóch dróg.

Budowa stacji uzdatniania wody w Woli Książęcej to największa inwestycja w tegorocznym budżecie gminy Kotlin. Samorząd zaplanował na ten cel 950.000 zł. Po otwarciu ofert złożonych w rozpisanym przetargu okazało się, że przewidziane środki nie wystarczą. Siedmiu oferentów zażądało kwoty od 1.790.000 zł do blisko 2.100.000 zł. - Aby zrealizować to zadanie i dostosować się do tych ofert, proponuję wyłączenie kilku zadań inwestycyjnych, które były wprowadzone do projektu budżetu. Jak jedna czy druga droga nie będzie realizowana, to raczej nic się nie stanie, a rok budżetowy jeszcze się kończy. Priorytetem w tej chwili jest stacja uzdatniana wody. Dróg na terenie gminy Kotlin mamy tyle, że będziemy je budować przez następne 20 lat - tłumaczył na połączonym posiedzeniu komisji Mirosław Paterczyk, wójt Kotlina.

Włodarz gminy zaproponował, aby brakujące 920.000 zł znaleźć nie wykonując zaplanowanych inwestycji. Wnioskował, aby z budżetu wykreślić budowę ul. Słonecznej w Kotlinie, drogi Twardów - Racendów, wstrzymać wymianę pokrycia dachowego świetlicy w Twardowie i zrezygnować z zakupu agregatu prądotwórczego. Na przedsięwzięcie trafi również 375.000 tys. zł z urzędu marszałkowskiego na budowę domu kultury oraz środki, które pozostały po wykonaniu tegorocznych inwestycji.

Wójt tłumaczył, że wybudowana stacja będzie najnowocześniejszą w gminie.
 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE