W ciągu tygodnia to już druga sytuacja, kiedy jarocińscy policjanci ruszyli na ratunek osobie, której życie było zagrożone. Kilka dni temu informowaliśmy o tym, że przypadkowego świadka zaniepokoił widok dziwnie zachowującego się mężczyzny. Nieznajomy siedział na poboczu ul. Poznańskiej tuż przy jednym z pustostanów. Widzący taką sytuację świadek zaalarmował służby. Jako pierwsi przyjechali policjanci. Na ratunek ruszyli st. sierż. Jagoda Suplicka oraz Miłosz Dłużak.
48-latek leżał zakrwawiony w jednym z mieszkań w gminie Jarocin
Jarocińska policja podała kolejną informacje o uratowaniu życia 48-latka. Z komunikatu przekazanego przez Komendę Powiatową Policji w Jarocinie wynika, że dyżurny z jarocińskiej komendy przyjął zgłoszenie o nieprzytomnym, zakrwawionym mężczyźnie, który znajdował się w jednym z mieszkań na terenie gminy Jarocin. Nie było z nim kontaktu, a oddech był niewyczuwalny.
- Gdy policjanci dotarli na miejsce w pierwszej kolejności sprawdzili czynności życiowe osoby, ułożyli mężczyznę w pozycji bezpiecznej i zajęli się krwawiąca raną. Używając paska do spodni st. sierż. Jagoda Suplicka oraz st. sierż. Adrian Dłużak wykonali opaskę uciskową powyżej rany, a samą ranę zabezpieczyli opatrunkiem medycznym zapobiegając w ten sposób dalszemu krwawieniu - mówi asp. sztab. Agnieszka Zaworska, oficer prasowy KPP w Jarocinie.
Mężczyzna usiłował się targnąć na życie
Kilka minut później na miejsce przyjechał Zespół Ratownictwa Medycznego, który przejął opiekę nad poszkodowanym 48-latkiem.Mężczyzna został przetransportowany do szpitala. Policja ustaliła, że 48-latek usiłował targnąć się na życie.
St. sierż. Jagoda Suplicka w ciągu kilku dni dwa razy ratowała życie osoby, która chciała popełnić samobójstwo.
Pamiętajmy, aby nie lekceważyć sygnałów, które wskazują, że nasi bliscy mogą zmagać się z trudnymi problemami. W takich sytuacjach okazujmy im wsparcie i pomoc.
Jeśli jesteś w kryzysie psychicznym i potrzebujesz specjalistycznej porady, wsparcia lub innej formy pomocy, zacznij od skorzystania z jednej z poniższych infolinii pomocowych:
800 70 22 22 - Centrum Wsparcia dla Osób Dorosłych w Kryzysie Psychicznym Bezpłatnie. Całą dobę. 7 dni w tygodniu.
800 12 12 12 - Dziecięcy Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka. Bezpłatnie. Całą dobę. 7 dni w tygodniu.
116 111 - Telefon Zaufania dla Dzieci i Młodzieży Bezpłatnie. Całą dobę. 7 dni w tygodniu.
116 123 - Poradnia dla Osób Dorosłych w Kryzysie Emocjonalnym (Kryzysowy Telefon Zaufania). Bezpłatnie. Całą dobę. 7 dni w tygodniu.
112 - W razie bezpośredniego zagrożenia życia lub zdrowia. Bezpłatnie. Całą dobę. 7 dni w tygodniu.
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.