Ważne jest, aby nie pozostawać obojętnym na niepokojące nas sygnały. Ostatnio informowaliśmy o sytuacji, że sąsiedzi nie widzieli 66-latka i zaalarmowali służby ratunkowe. Niestety na ratunek było za późno.
Siedział przy pustostanie w Jarocinie. Miał ranę ciętą na szyi
Do niecodziennego zdarzenia doszło w poniedziałek rano na ul. Poznańskiej w Jarocinie. Policja podała informację, że przypadkowego świadka zaniepokoił widok dziwnie zachowującego się mężczyzny. Nieznajomy siedział na poboczu ul. Poznańskiej tuż przy jednym z pustostanów. Widzący taką sytuację świadek zaalarmował służby. Jak wynikało ze zgłoszenia, kontakt z mężczyzną był utrudniony, a jego oddech był ciężki.
- Po dotarciu na miejsce patrolu policji mundurowi zastali tam zgłaszającego oraz półprzytomnego mężczyznę. Policjanci zauważyli też, że mężczyzna jest zakrwawiony. Jak się okazało 51-latek ma ranę ciętą w okolicach szyi. Chwilę później na miejsce przyjechał drugi patrol. Ponieważ mężczyzna ręką wskazywał na pobliski pustostan, dwóch mundurowych pobiegło tam sprawdzić, czy w budynku nie znajdują się inne osoby. W tym czasie st. sierż. Jagoda Suplicka wraz ze st. sierż. Miłoszem Dłużakiem podjęli natychmiastowe działania ratunkowe – informuje asp. sztab. Agnieszka Zaworska, oficer prasowy KPP w Jarocinie.
Najpierw z pomocą ruszyli policjanci, a potem ZRM
Za pomocą bandaży i opatrunków funkjonariusze tamowali krwawienie do czasu przyjazdu Zespołu Ratownictwa Medycznego. Gdy mężczyzna został przekazany służbom medycznym i otrzymał fachową pomoc przyznał, że próbował targnąć się na swoje życie.
- Dzięki reakcji przypadkowego świadka, który nie przeszedł obojętnie i poinformował służby, życie mężczyzny zostało uratowane - zaznacza policjantka.
Jeśli jesteś w kryzysie psychicznym i potrzebujesz specjalistycznej porady, wsparcia lub innej formy pomocy, zacznij od skorzystania z jednej z poniższych infolinii pomocowych:
800 70 22 22 - Centrum Wsparcia dla Osób Dorosłych w Kryzysie Psychicznym Bezpłatnie. Całą dobę. 7 dni w tygodniu.
800 12 12 12 - Dziecięcy Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka. Bezpłatnie. Całą dobę. 7 dni w tygodniu.
116 111 - Telefon Zaufania dla Dzieci i Młodzieży Bezpłatnie. Całą dobę. 7 dni w tygodniu.
116 123 - Poradnia dla Osób Dorosłych w Kryzysie Emocjonalnym (Kryzysowy Telefon Zaufania). Bezpłatnie. Całą dobę. 7 dni w tygodniu.
112 - W razie bezpośredniego zagrożenia życia lub zdrowia. Bezpłatnie. Całą dobę. 7 dni w tygodniu.
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.