Reklama

Pojazdy taranują bramę na osiedlu Ługi w Jarocinie

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Internauta jarocinska.pl

Pojazdy taranują bramę na osiedlu Ługi w Jarocinie   - Zdjęcie główne

Pojazdy wpadają na bramę wjazdową jednej z posesji na skrzyżowaniu ul. Warcianej i Folwarcznej w Jarocinie. | foto Internauta jarocinska.pl

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Pojazdy wpadają na bramę wjazdową jednej z posesji na skrzyżowaniu ul. Warcianej i Folwarcznej w Jarocinie. Właścicielka nieruchomości domaga się zamontowania progów zwalniających na ulicy.

Reklama

Niemal scenariusz zdarzenia jest taki sam. Rozpędzony pojazd na skrzyżowaniu z impetem uderza w bramę. Za każdym razem ją taranuje. Ostatni incydent miał miejsce w nocy z 6 na 7 listopada pomiędzy 3.30 a 4.00. Właścicielka posesji zniszczenia zobaczyła rano, kiedy wróciła z pracy.

- Wjechał w bramę i odjechał. Syn odtworzył markę samochodu na podstawie rozbitych elementów pojazdu. Stwierdził, że był to peugeot 308.  Zgłosiliśmy sprawę na policję, która przyjechała, potwierdziła zdarzenie. Potem zostałam wezwana na komendę, aby złożyć zeznania - opowiada właścicielka posesji.

Sprawca kraksy kilka godzin po zdarzeniu zgłosił się na policję, przyznał, że wjechał w posesję i staranował bramę. Policja ukarała 21-latka mandatem karanym. Miał zeznać, że zasnął za kierownicą.

Pojazdy taranują bramę na osiedlu Ługi w Jarocinie. BMW zatrzymało się na garażu   


Właścicielka posesji ubolewa, że automatyczną bramę zniszczono jej już trzeci raz.

- Kosztowała 8 tys. zł. To jest brama z prowadnicą, szyną, wszystko zostało wygięte. Fachowiec mi powiedział, że sporo zapłacę za jej naprawę - relacjonuje kobieta. 

Z fotograficzną pamięcią odtwarza zdarzenia sprzed lat. Siedem lat temu również w listopadzie na bramie zatrzymał się kierowca BMW.

- Wjechał w podwórze, nakręcił i uciekł. Jak wybiegliśmy na podwórze, to już nie było nikogo. Na całe szczęście, że zgubił tablicę rejestracyjną, bo nie mielibyśmy śladu kto to zrobił. Stracił reflektor, lusterko, emblemat BMW - opowiada właścicielka posesji.

Policja szybko ustaliła sprawcę, którym okazał się 39-letni mężczyzna. Kierowca był trzeźwy.

 
Podobne zdarzenie miało miejsce 12 lat temu.

- Wjechał BMW staranował bramę, przejechał moje podwórze, sąsiadów posesję i zatrzymał się na garażu trzeciego sąsiada. To proszę sobie wyobrazić, jaka to była prędkość. Zawiadomiliśmy policję, straż pożarną. To były tumany kurzu i nie wiedzieliśmy, co się dzieje przypomina sobie właścicielka nieruchomości.

Pojazdy taranują bramę na Ługach. Kierowcy nie przestrzegają ograniczeń


Po każdym takim zdarzeniu kobieta musi naprawić bramę. W jej ocenie pieniądze, które otrzymuje z ubezpieczenia nie wystarczają na remont ogrodzenia Przyczyną zdarzeń jest nadmierna prędkość, choć jest tam ograniczenie do 30 km/h, to część kierowców nie przestrzega obostrzeń. Właścicielka posesji domaga się zamontowania progów zwalniających na ul. Folwarcznej. Przewodniczący osiedla Ługi Michał Kaczmarek potwierdza, że kierowcy pędzą autami osiedlowymi ulicami. Czy jest możliwe zamontowanie muld na ul. Folwarcznej i Warcianej?  

             
 - Z uwagi na ruch autobusów i samochodów o większym tonażu można rozważyć progi wyspowe. Każda sprawa jest rozpatrywana indywidualnie i na pewno trzeba zasięgnąć opinii policji - mówi Hubert Kujawa, odpowiedzialny za drogownictwo w Urzędzie Miejskim w Jarocinie.

    
     Co zrobić jak ktoś nam uszkodzi pojazdem płot? Zdarzenie należy zgłosić  policji.

- Prowadzimy czynności w sprawie o wykroczenie, aby ustalić kierowcę i pojazd, którym się poruszał. Właściciel chcąc uzyskać odszkodowanie za uszkodzenie  musi w komendzie złożyć wniosek o wydanie notatki ze zdarzenia drogowego. Wtedy  otrzymuje dane polisy ubezpieczeniowej pojazdu i odszkodowania może się domagać od ubezpieczalni, w której kierowca miał wykupione ubezpieczenie - wyjaśnia st. asp. Agnieszka Zaworska, oficer prasowy KPP w Jarocinie.

Czy Waszym zdaniem są tam potrzebne muldy? Czy rzeczywiście kierowcy nie przestrzegają ograniczeń prędkości? Piszcie w komentarzach

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.  

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy