Reklama

Reklama

Żerków. Burmistrz ogłosił przetarg na odbiór odpadów komunalnych. Czy szykuje się podwyżka?

Opublikowano: wt, 8 gru 2020 14:04
Autor:

Żerków. Burmistrz ogłosił przetarg na odbiór odpadów komunalnych. Czy szykuje się podwyżka? - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości

Reklama

Żerków. Burmistrz ogłosił przetarg na odbiór odpadów komunalnych. Czy szykuje się podwyżka? Burmistrz Michał Surma ogłosił przetarg na odbiór i zagospodarowanie odpadów selektywnych oraz zmieszanych. Wpłynęły dwie oferty, które zaproponowały wyższą cenę niż zamierza zapłacić gmina. Co z przetargiem i ewentualną podwyżką opłaty śmieciowej?

 

 

Włodarz Żerkowa, Michał Surma ogłosił przetarg na odbiór odpadów komunalnych. Umowa z wygranym oferentem ma być tym razem zawarta na 12 miesięcy, czyli od 1 stycznia 2021 roku do 31 grudnia 2021. Wśród odbieranych odpadów znajdą się śmieci zmieszane oraz segregowane z podziałem na tworzywa sztuczne i metalowe, szkoło białe, szkło kolorowe, papier i tektura oraz odpady biodegradowalne.

 

 

Żerków. Burmistrz ogłosił przetarg na odbiór odpadów komunalnych. Czy szykuje się podwyżka?

 

 

Przypomnijmy, że gmina Żerków, należy do Porozumienia Międzygminnego zajmującego się gospodarką odpadami, a co za tym idzie wszystkie odpady musza trafić do ZGO w Jarocinie. Na początku maja tego roku wzrosła cena przyjęcia śmieci „ na bramie”. Mimo to nie doszło do podwyżek opłaty śmieciowej w gminie.

 

 

Póki, co miesięczna stawka za wywóz odpadów w gminie Żerków wynosi 19 zł, natomiast właściciele nieruchomości, którzy nie segregują odpadów muszą płacić 38 zł. Czy cena śmieci wzrośnie?

 

 

Żerków. Burmistrz ogłosił przetarg na odbiór odpadów komunalnych. Czy szykuje się podwyżka?

 

 

Tymczasem zgodnie z obecnie obowiązującymi przepisami gmina nie może dopłacać do opłaty śmieciowej. Prawo to miało zacząć obowiązywać od września, jednak sytuacja pandemiczna w kraju i wprowadzenie w związku z tym tarczy antykryzysowej pozwoliło samorządom na dopracowanie nowych regulaminów utrzymania czystości i porządku do końca roku 2021.

 

 

Do podwyżek opłaty śmieciowej doszło w gminach należących do powiatu jarocińskiego oprócz Żerkowa. Również w samorząd Nowego Miasta  uchwalił nowe stawki za odbiór i wywóz śmieci. To tutaj miesięczna należność za odpady wyniesie 28 zł od osoby (wcześniej było to 23,5 zł). Będzie to jednak dotyczyć wyłącznie tych mieszkańców, którzy zamierzają zbierać śmieci w sposób selektywny. Natomiast ci, którzy nie będą przestrzegać tego obowiązku zapłacą karę w wysokości 56 zł od osoby.

 

 

Żerków. Burmistrz ogłosił przetarg na odbiór odpadów komunalnych. Czy szykuje się podwyżka?

 

 

Do przetargu przystąpiły tym razem dwie firmy. Pierwszą z nich jest ZGO-NOVA, która już wcześniej wywoziła odpady z terenu gminy Żerków, a realizację zadania wyceniła na 842 578,20 zł. Kolejnym oferentem jest WM Wiatrowiec Energie Sp. z o.o. z Gizałek. Ten z kolei zaproponował 599 875,20 zł. Tymczasem samorząd Żerkowa postanowił przeznaczyć na odbiór i zagospodarowanie odpadów tylko 521 000,00 zł brutto. Czy przetarg zostanie unieważniony? Czy wzrośnie opłata śmieciowa? Czekamy na wyjaśnienia urzędu w Żerkowie.

 

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się. Również w sieci.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (4)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

 • 10 miesięcy temu | ocena +2 / -0

  Obserwator

  Jak to możliwe że firma która ma dostęp do wysypiska daje cenę o 300k wyższa? WTF

 • rok temu | ocena +3 / -0

  Mieszkaniec

  Kiedyś Skórtex wywoził kubeł za 7 zł i im się opłacało teraz płace za 2 kubły 100 zł miesięcznie Kto zarabia kokosy na tym???

 • rok temu | ocena +3 / -1

  Tak się kończy brak konkurencji

  Tylko nie monopolista ZGO Nova !!!