reklama

Po śmiertelnym wypadku będą zmiany w oznakowaniu na przejściu dla pieszych w Cielczy

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Po śmiertelnym wypadku będą zmiany w oznakowaniu na przejściu dla pieszych w Cielczy - Zdjęcie główne
Zobacz
galerię
12
zdjęć

reklama
Udostępnij na:
Facebook
WiadomościCzy przejście dla pieszych na ul. Poznańskiej w Cielczy w ciągu byłej drogi krajowej nr 11 jest bezpieczne? Taka dyskusja rozgorzała po tragedii, w której zginął Maksymilian. W 17-latka uderzył kierowca seata alhambra. Ciało nastolatka znaleziono 1,5 km dalej. Śledztwo trwa. Tymczasem już wiadomo, że na przejściu będą zmiany. Jakie?
reklama

Tą tragedią żyje nie tylko powiat jarociński, ale mówiły też o niej media ogólnopolskie. W środę 24 na ul. Poznańskiej w Cielczy doszło do koszmarnego wypadku. 17-letni Maksymilian miał jechać do szkoły w Tarcach. 

17-latek został potrącony na przejściu dla pieszych przy ul. Poznańskiej w Cielczy   

Niestety nie dotarł tam. Na przejściu dla pieszych przy ul. Poznańskiej został potrącony przez auto osobowe. 

 - 54-letni mieszkaniec gminy Jarocin, kierujący seatem alhambra, jadąc od strony Mieszkowa w kierunku Jarocina potrącił na przejściu dla pieszych 17-letniego mieszkańca gminy Jarocin, który upadł na przeciwległy pas drogi i został prawdopodobnie przeciągnięty przez inny pojazd do centrum Cielczy. Ciało 17-latka zostało przemieszczone około 1,5 kilometra dalej od miejsca zdarzenia - podała w dniu wypadku wstępne ustalenia asp. Agnieszka Zaworska, oficer prasowy KPP w Jarocinie. 

reklama

Mieszkańcy Cielczy twierdzą, że przejście dla pieszych po zmroku jest niewidoczne      

Zaraz po wypadku prokuratura wszczęła śledztwo. Póki co policji nie udało się ustalić, kto i jakim pojazdem przeciągnął ciało 17-latka. Tego dnia padał deszcz, była wyjątkowo słaba widoczność. Prokuratura w Jarocinie zarzut spowodowania śmiertelenego wypadku postawiła 54-letniemu kierowcy seata alhambra[ZOBACZ TUTAJ].       

Czy przejście dla pieszych na ul. Poznańskiej w Cielczy w ciągu byłej drogi krajowej nr 11 jest bezpieczne? Taka dyskusja rozgorzała po tragedii. Mieszkańcy wioski mówią, że przejście po zmroku jest niewidoczne. 

reklama


- Jak stoję na przystanku, to kierowca autobusu mi powiedział, że jeżeli nie będę miał zapalonej latarki, to mnie nie zabierze, bo on mnie nie widzi. Mimo to, że po drugiej stronie są latarnie od ścieżki rowerowej. I co ważne na plecaku mam opaskę odblaskową - opowiada mieszkaniec Cielczy.

- Wiele razy mi kierowca mówił, że jak stoję po zmroku to on mnie nie widzi - podkreśla mieszkaniec wioski.

   
Zdaniem mieszkańców wioski podobna sytuacja jest na przejściu dla pieszych na wysokości wjazdu do oczyszczalni ścieków. 

 - Pasy są niewidoczne, bo farba jest tak zdarta. Wieczorem pasy się zauważa dopiero jak się przejeżdża - zaznacza kobieta, która jeździ codziennie z Cielczy do Jarocina.

reklama

   
Kierowcy wskazują, że aby piesi byli widoczni na wspomnianych przejściach konieczne byłoby ich oświetlenie tak jak ma to miejsce np. w Klęce. 

- Tam nad przejściem są zamontowane lampy z białym światłem - dodaje mieszkaniec Cielczy. 

Jarocińska policja wnioskuje o doświetlenie przejścia  w Cielczy

Po każdym śmiertelnym wypadku policja wraz z przedstawicielami zarządcy drogi przeprowadza lustrację miejsca zdarzenia. Podobnie było i w tym przypadku.


- Wnioskowaliśmy o oświetlenie przejścia dla pieszych, zamontowanie punktowych elementów odblaskowych na jezdni oraz odnowienie znaku przejście dla pieszych -  mówi asp. sztab. Karina Migalska - Cepa z Komendy Powiatowej Policji w Jarocinie.  

reklama

Przedstawiciele gminy Jarocin, która zarządza drogą informują, że wcześniej nie było żadnych zgłoszeń odnośnie niedostatecznej widoczności na przejściu dla pieszych przy ul. Poznańskiej w Cielczy.  

         
- Analizujemy zalecenia policji. Ze swojej strony rozważamy możliwość wykonania wyniesionego przejścia dla pieszych, ponieważ to bardzo poprawiłoby  bezpieczeństwo pieszych. Wyniesienie sprawia, że kierowcy zwalniają. Pracujemy nad sprawą i wszystko, co policja wskazała wykonamy - mówi Hubert Kujawa, odpowiedzialny za drogownictwo w Urzędzie Miejskim w Jarocinie.

Zaznacza, że wybudowanie wyniesionego przejścia wymaga wykonania dokumentacji. Urzędnicy mają sygnał odnośnie przejścia dla pieszych na wysokości oczyszczalni ścieków.

- Rozważamy doświetlenie tego przejścia dla pieszych. Tam jest ścieżka rowerowa, a oświetlenie należy do gminnej spółki - informuje urzędnik.

W maju 2022 roku do śmiertelnego wypadku doszło na ul. Poznańskiej w Jarocinie, na wysokości resturacji Walcerek. Życie w tym miejscu straciła 20-letnia dziewczyna, która przechodziła z rowerem przez pasy. Po wypadku i lustracji miejsca tragedii gmina Jarocin wybudowała wyniesione przejście dla pieszych. 


Czy Waszym zdaniem przejście dla pieszych przy ul. Poznańskiej w Cielczy jest bezpieczne? Piszcie w komentarzach.  

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się  

reklama
WRÓĆ DO ARTYKUŁU
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama