Reklama

Piejący kogut nie daje spać sąsiadom. Sprawa trafiła na policję

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Elżbieta Rzepczyk

Piejący kogut nie daje spać sąsiadom. Sprawa trafiła na policję - Zdjęcie główne

Piejący kogut nie daje spać | foto Elżbieta Rzepczyk

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Piejący o świcie kogut nie pozwala się wysypiać mieszkance Roszkowa. Sprawą zajmuje się policja.

Reklama

Pan Zenom w tym miejscu w Roszkowie mieszka od 27 lat. 61-latek mówi, że zawsze w swojej zagrodzie miał kury i koguta. Wcześniej hodował jeszcze gęsi oraz kaczki.

- Nigdy nikomu to nie przeszkadzało. W czerwcu przyszedł do mnie sąsiad ze sprawą niecierpiącą zwłoki. Tłumaczył, że piejący kogut przeszkadza jego żonie i nie może się wyspać. Za kilka dni przyszedł ponownie i powiedział mojej małżonce: „Pani siekierę i kogutowi łep uciąć” Potem złożył nam trzecią wizytę i dał nam trzy dni na likwidację kurnika - opowiada mieszkaniec Roszkowa.


Piejący kogut nie daje spać sąsiadom. Policja badała sprawę


Ostatecznie sprawa trafiła na policję.

- Otrzymaliśmy zgłoszenie, że kogut uporczywie zakłóca spoczynek nocny, ponieważ o godzinie 3.00 w nocy zaczynia piać i ta sytuacja trwa dość długo. Zawiadomienie zostało przyjęte. Wykonujemy czynności w związku z zakłóceniem spoczynku nocnego pod wykroczenie - informuje st. asp. Agnieszka Zaworska, oficer prasowy KPP w Jarocinie.   

            
Policja potraktowała sprawę poważnie. Małżeństwo z Roszkowa złożyło wyjaśnienia.

- Kiedyś jeden z ministrów rolnictwa powiedział, że mieszczuchy powinny się zastanowić nad kupnem działki na wsi. Bo wieś ma swoje prawa. Tam będą krowy buczeć, świnie kwiczeć, a koguty piały - podkreśla mieszkaniec Roszkowa. - Jak będą chłodniejsze wieczory, to okna będą pozamykane i tego koguta nie będzie słychać - zaznacza.   

 
Piejący kogut nie daje spać sąsiadom. Co ustaliła policja?

 Mieszkańcy Roszkowa, którym piejący kogut nie pozwala się wyspać, nie chciała komentować sytuacji.

- Nie chcę się wypowiadać na ten temat. Uważam, że to nie jest sprawa dla Gazety. To jest sprawa pomiędzy sąsiadami - powiedziała „Gazecie” kobieta.

Policja zakończyła sprawę odmową wszczęcia, ponieważ zdarzenie nie ma cech wykroczenia. Okazuje się, że nie tylko drób jest uciążliwy. Jarocińska policja miała jeszcze zgłoszenie o dwóch psach, które szczekały pod nieobecność właścicielki w mieszkaniu w bloku. Sprawa trafiła do sądu, który ukarał kobietę mandatem za wykroczenie.
Stróże prawa z powiatu pleszewskiego podobną sytuacją zajmowali się kilka lat temu. Jedna z właścicielek niewielkiego gospodarstwa w Gołuchowie w swojej zagrodzie miała kilkanaście kur i siedem kogutów, które piały o czwartej rano. Najpierw policja pouczyła kobietę, a potem ukarała ją mandatem  w wysokości 100 złotych "za zakłócanie ciszy nocnej i spoczynku nocnego". Ostatecznie właścicielka wybrała rozwiązanie drastyczne. Koguty poszły pod topór.

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.
 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy