Policjanci nieustanie czuwają nad bezpieczeństwem w ruchu drogowym. Robią wszystko, aby wyeliminować z drogi nieodpowiedzialnych kierowców. Do tych ostatnich należą ci, którzy jeżdżą po alkoholu lub rażąco łamią przepisy drogowego. W piątek informowaliśmy o 42-latku, który w Raszewach jechał z prędkością 114 km/h.
Nadmierna prędkość przyczyną wypadków drogowych
Policja przypomina, że konsekwencje „łamania” przepisów ruchu drogowego, w tym przekraczania dozwolonych limitów prędkości, ponoszą nie tylko sprawcy. W wielu przypadkach ofiarami tego typu zachowań są także inni uczestnicy ruchu drogowego.Jak pokazują analizy stanu bezpieczeństwa ruchu drogowego, przekraczanie dopuszczalnych prędkości jest jedną z najczęstszych przyczyn powstawania zdarzeń drogowych. Dzisiaj jarocińska policja podała informacje o kolejnym piracie.
41-latek przekroczył prędkość BMW w Rusku
- Kierujący BMW 41-latek z powiatu gostyńskiego w terenie zabudowanym, gdzie dopuszczalna prędkość z jaką mogą poruszać się pojazdy wynosi 50 km/h jechał z prędkością 108 km/h - mówi asp. sztab. Agnieszka Zaworska, oficer prasowy KPP w Jarocinie.
Pirat został zatrzymany na ulicy Szkolnej w Rusku. Kierowca stracił prawo jazdy na trzy miesiące. Został ukarany mandatem w wysokości 1.500 zł i 12 punktami karnymi.Policjanci przypominają, jak ważna jest jazda z tzw. „prędkością bezpieczną” – czyli taką, przy której kierujący zachowuje możliwość pełnego panowania nad pojazdem. Funkcjonariusze zaznaczają, że w ruchu drogowym sytuacja często bywa dynamiczna i mogą wystąpić okoliczności, w których zmuszeni będziemy do natychmiastowej reakcji. Wówczas nadmierna prędkość staje się czynnikiem, który powoduje, że tracimy kontrolę nad pojazdem, co z kolei może doprowadzić do tragicznych w skutkach zdarzeń drogowych.
ZOBACZ RÓWNIEŻ:
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.