Reklama

Paterski zapisał się w historii polskiego kolarstwa! [AKTUALIZACJA]

Opublikowano:
Autor:

Paterski zapisał się w historii polskiego kolarstwa! [AKTUALIZACJA] - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości

Ostatni etap Wyścigu dookoła Katalonii padł łupem Alejandro Valverde (Movistar). Wygrana pozwoliła Hiszpanowi awansować na drugie miejsce w klasyfikacji generalnej. Cały wyścig wygrał Richie Porte (Sky).

Maciej Paterski, tak jak wczoraj zapowiadał, jechał spokojnie, harcować raczej nie planował, choć w końcówce starał się zaatakować, ale szybko został złapany.

- Dziś było bardzo szybko od samego startu. Rundy w Barcelonie były dość wymagające. Mimo wczorajszej ucieczki starałem się być cały czas z przodu, Zaatakowałem w końcówce, choć z tym atakiem mogłem jednak jeszcze trochę poczekać - powiedział po etapie Paterski.

Tym razem w ucieczce dnia jechał jego kolega z grupy CCC Sprandi Polkowice - Marek Rutkiewicz, a towarzyszyli mu David Arroyo (Caja Rural) i Walter Pedraza (Colombia), którzy podzielili między siebie punkty na górskich premiach i dwie rundy przed metą zostali złapani przez peleton.

Zwycięzcą klasyfikacji górskiej został Thomas Danielson (Cannondale Garmin), który czerwoną koszulkę zapewnił sobie już wcześniej.

Komentatorzy Eurosportu sporo czasu poświęcili dziś Jarocinowi, wspominając klub UKS Trójka Jarocin (jeden z pierwszych klubów Paterskiego - przed Trójką reprezentował krótko sekcję kolarską Jaroty, z której później powstał właśnie UKS Trójka).

Niestety UKS Trójka po piętnastu latach kończy działalność...

Paterski podczas Wyścigu dookoła Katalonii dwukrotnie stawał na podium. W fenomenalnym stylu wygrał pierwszy etap i był trzeci we wczorajszym starcie. Tym samym zapisał się w historii polskiego kolarstwa zostając pierwszym Polakiem, który zwyciężył etap wyścigu World Tour’u (kolarska Liga Mistrzów) reprezentując polską grupę kolarską. Wcześniej Polacy odnosili już zwycięstwa, ale w barwach zagranicznych zespołów.

- Cały wyścig jak najbardziej na plus. Przez pięć ostatnich lat w tym wyścigu nic nie udawało mi się "ugrać"... Na pewno wygranie całego wyścigu w Norwegii w zeszłym sezonie i to wygranie etapu w World Tour są teraz moimi dwoma największymi sukcesami - powiedział jak zawsze skromny Paterski.

Na dzisiejszym etapie Paterski zajął 39. miejsce, a wyścig zakończył na 42, pozycji (najlepszej z Polaków).

Grupa CCC Sprandi Polkowice nie należy do zespołów „worldturowych” i startowała w Wyścigu dookoła Katalonii z „dziką kartą”. Dzięki specjalnemu zaproszeniu „pomarańczowi” wezmą również udział w Giro d’Italia.

WYNIKI VII ETAPU (TOP 10)

KLASYFIKACJA GENERALNA (TOP 10)

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE