Reklama

Gdzie zaparkować samochód w Jarocinie? Sprawdź listę parkingów

Opublikowano: 5 sierpnia 2021 11:25
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Gdzie zaparkować w Jarocinie? Przygotowaliśmy listę parkingów dostępnych w trakcie trwających prac remontowych na naszych drogach.

Reklama

Reorganizacja ruchu w Jarocinie spowodowała, że dotychczasowe parkingi, z których mogli korzystać kierowcy przestały chwilowo funkcjonować. Liczne utrudnienia na drogach zmuszają uczestników ruchu drogowego do parkowania pojazdów na innych miejscach parkingowych, które często są płatne i nierzadko zlokalizowane są poza centrum miasta. 

Powodem niedziałających parkingów w ostatnich miesiącach jest zmiana ruchu w Jarocinie, o której pisaliśmy już na naszym portalu [CZYTAJ WIĘCEJ TUTAJ][KLIK]

ZOBACZ TAKŻE: Reorganizacja ruchu w Jarocinie. Sprawdziliśmy, jak jeździć [WIDEO][KLIKNIJ]

Ruch na takich ulicach jak m.in. ul. Kościuszki czy ul. Wrocławska został zmieniony w okresie prac budowlanych na dwukierunkowy. Nie ma więc obecnie możliwości zaparkować samochodu na wyznaczonych liniami miejscach parkingowych. 

Jarocin - gdzie zaparkować? 

Przygotowaliśmy listę parkingów, gdzie możecie obecnie zaparkować w okolicy centrum Jarocina:

 • Bezpłatny parking jest dostępny dla wszystkich na jarocińskim rynku. Zobacz, jak dojechać na rynek [KLIK]
 • Płatny parking na ul. Wodnej 14. Czynny 24/h - cena 2 zł za godzinę. 
 • Strefa parkowania przy ul. ks. Kard. Wyszyńskiego. Bilet parkingowy należy nabyć w parkometrze. 

Opłata parkingowa:

 1. za 30 minut - 1 zł
 2. za 60 minut - 2 zł
 3. za 120 minut - 4,40 zł
 4. za 180 minut - 7,20 zł
 5. za każde następne 60 minut - 2 zł 

Strefa parkowania funkcjonuje od poniedziałku do piątku w godzinach 10.00 - 18.00 z wyłączeniem sobót, niedziele oraz świąt. 

CZYTAJ TAKŻE: Starosta stara się o pieniądze na budowę ścieżki rowerowej z Jarocina do Roszkowa [KLIKNIJ]

Na największą ilość miejsc parkingowych kierowcy mogą liczyć oczywiście przy marketach, na których w większości trzeba pobierać specjalny bilet, który uprawnia nas do legalnego postoju. 

 • Płatny parking przy markecie Netto (ul. Kościuszki) - dla klientów Netto 1 godzina postoju gratis. Parking płatny 7 dni/24h. Cennik:1 godzina - 3 zł. Każda kolejna godzina - 3 zł. Za brak ważnego biletu opłata wynosi 95 zł. 
 • Płatny parking przy markecie Kaufland (ul. Kościuszki) - dla klientów Kaufland (z ważnym biletem) przysługuje nam 2 godziny darmowego parkingu. Za każdą kolejną godzinę zapłacimy 4 zł. Za brak ważnego biletu zostaniemy ukarani mandatem 50 zł. 
 • Płatny parking przy markecie Lidl (ul. Wojska Polskiego) - dla klientów Lidla 1 godzina postoju gratis. Każda kolejna godzina na parkingu to opłata 10 zł. I podobnie jak w przypadku parkingu przy sklepie Netto, tutaj również opłata za brak ważnego biletu wynosi 95 zł. 
 • Płatny parking przy markecie Stokrotka (ul. Wrocławska) - tutaj przysługuje nam godzina parkowania za darmo. Natomiast każda następna rozpoczęta godzina to opłata w wysokości 4 zł. 


Wyżej wymienione parkingi przy jarocińskich sklepach są obsługiwane przez usługę APCOA Parking. Po ściągnięciu aplikacji na telefon i uzupełnieniu jej wymaganymi informacjami, takimi jak m.in. numerami tablic rejestracyjnych, będziemy mogli korzystać z parkingu bez pobierania kartki z parkometru. Cała procedura odbywa się z poziomu naszej aplikacji. 

Zobacz naszą galerię ze zdjęciami cenników na jarocińskich parkingach. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (1)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

 • miesiąc temu | ocena +11 / -1

  Ktoś

  Rozpiep..yli prawie całe centrum, a miejsca parkingowe tylko na Rynku i Wyszyńskiego. Co z tego, że są markety. To są miejsca dla klientów sklepu, a parkingi powinni zorganizować włodarze miasta, albo PWiK (skoro to ich inwestycja). Może niech urzędnicy parkują na parkingach przy marketach albo przy cmentarzu, a parkingi wokół urzędów niech będą do dyspozycji ludzi chcących załatwić sprawy w mieście. Teraz nie ma szans zaparkować przy urzędzie, bo prawie wszystkie miejsca zajmują pracownicy urzędu (codziennie stoją te same auta, jakby mieli wykupione miejsca).