Reklama

Kolejna zmiana organizacji ruchu w centrum Jarocina

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Elżbieta Rzepczyk

Kolejna zmiana organizacji ruchu w centrum Jarocina - Zdjęcie główne

Od poniedziałku 2 sierpnia zmiany w organizacji ruchu w Jarocinie | foto Elżbieta Rzepczyk

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Rozpoczyna się kolejny etap rewitalizacji Śródmieścia Jarocina. Od poniedziałku 2 sierpnia zmiana organizacji ruchu w centrum Jarocina.

Reklama

Ostatnie miesiące są wyjątkowo trudne dla kierowców, którzy poruszają się po Jarocinie. Występuje sporo utrudnień w ruchu. Są one wynikiem realizowanych inwestycji: budowy dróg, rond.    

Za kilka godzin rozpocznie się trudny czas dla kierowców, który poruszają się po Jarocinie. Będą obowiązywały zapowiadane już przed tygodniem zmiany organizacji ruchu w centrum Jarocina.    

 - Dzisiaj o godzinie 15.00 wykonawca zamyka ruch zgodnie z tą organizacją tymczasową, która została opracowana -  informuje Elżbieta Kostka, dyrektor  projektu PWiK w Jarocinie.             
 - Mieszkańcy będą mieli dostęp do posesji, które są objęte reorganizacją. Apelujemy, aby w miarę możliwości omijać centrum Jarocina, bo nie będzie miejsc parkingowych na ul. Wrocławskiej, Paderewskiego, T. Kościuszki, bo to będą ulice dwukierunkowe i w związku z tym zlikwidowano parkingi – informuje dyrektor Kostka.                      

            
Od poniedziałku 2 sierpnia zmiana organizacji ruchu w centrum Jarocina.

Kolejna zmiana organizacji ruchu w centrum Jarocina. Które ulice będą wyłączone z ruchu?   

W tym czasie należy szczególnie zwrócić uwagę na znaki ustawione przy drogach, których dotyczą zmiany.  Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji informuje, że część ulic lub ich odcinki zostaną zamknięte całkowicie, na innych – w przypadku ulic jednokierunkowych - zmieni się kierunek ruchu lub staną się one ulicami dwukierunkowymi.   

Wyłączone z ruchu zostaną ulice:

 • Średnia
 • Mickiewicza
 • Kilińskiego na odcinku od ul. Niepodległości do ul. Mickiewicza
 • Wojska Polskiego od ronda przy ul. Św. Ducha do skrzyżowania ul. Kasztanowej z Poznańską
 • Kasztanowa - od ul. Poznańskiej do wjazdu na targowisko
 

 • Wjazd na rynek odbywał się będzie ul. Śródmiejską
 • Wyjazd z rynku ul. Wyszyńskiego
 • Uwaga! Zmiana kierunku jazdy na ul. Barwickiego – od ul. Wrocławskiej w kierunku ul. Śródmiejskiej

Ulicami jednokierunkowymi staną się ulice:

 • Śródmiejska na wysokości ul. Hallera do rynku
 • Wodna na odcinku od ul. Śródmiejskiej do ronda przy ul. Wojska Polskiego
 • Szpitalna – od ul. Śródmiejskiej do ul. Wodnej

 

Ruch dwukierunkowy wprowadzony zostanie na ulicach:

 • Kościuszki - od ul. Libercourt do ul. Poznańskiej
 • Wrocławskiej - od ul. Paderewskiego do ul. Kilińskiego   

Tymczasowa organizacja ruchu, która wprowadzona została w Jarocinie kilka miesięcy temu związana jest z kontynuacją prac realizowanych w śródmieściu w ramach  projektu „Przebudowa systemu kanalizacji sanitarnej (rozdział kanalizacji ogólnospławnej na kanalizację sanitarną i kanalizację deszczową) oraz sieci wodociągowej w Centrum Jarocina  Etap I i II”, który realizuje Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji sp. z o.o. w Jarocinie. Spółka pozyskała na to zadanie jedną z największych w historii miasta dotacji z Unii Europejskiej - ponad 136 mln złotych. Projekt jest znacznie szerszy i jego realizacja daleko wybiega poza śródmieście Jarocina. W jego ramach realizowanych jest 5 zadań, których łączny koszt opiewa na kwotę ponad 273 mln złotych. Najpotężniejszym przedsięwzięciem projektu jest budowa nowoczesnej Stacji Odzysku Surowców, która jest realizowana na bazie istniejącej w Cielczy oczyszczalni ścieków.
Wkrótce rozpoczną się prace przy przebudowie ponad 1,6 km odcinka biegnącego ul. Glinki i Leszczyce. W ramach tego zadania na skrzyżowaniu ul. Długiej, Glinki i Zapłocie powstanie także rondo.
Jednocześnie od ubiegłego roku trwają prace związane z przebudową ciągu ulic: Kasztanowa, Do Zdroju, Wrzosowa, Maratońska, Św. Ducha oraz Poznańska i Wojska Polskiego w Jarocinie. Zwieńczone one zostaną budową ronda przy Spichlerzu Polskiego Rocka.

ZOBACZ TEŻ NA MAPIE GOOGLE PONIŻEJ. 

Dotknij palcem kwadracik z prawej strony lub przesuń dwoma palcami po mapie  Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy