Reklama

Reklama

Reorganizacja ruchu w Jarocinie. Sprawdziliśmy, jak jeździć [WIDEO]

Opublikowano: śr, 4 sie 2021 13:03
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Jarocińscy kierowcy od kilku miesięcy muszą cierpliwie znosić utrudnienia, które wynikają z realizowanych inwestycji dotyczących budowy dróg oraz rond. Zobacz film z przejazdu trasą po reorganizacji ruchu.

Reklama

Mapę, którą udostępniła Gmina Jarocin okazała się nie do końca pokrywać z faktycznymi warunkami panującymi na naszych drogach. Sprawdziliśmy, jak wygląda teraz dojazd do poszczególnych miejsc w Jarocinie oraz jak zmiany wyglądają w praktyce. 

Zmiany ruchu w Jarocinie - jak jeździć? 

Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji informuje, że część ulic lub ich odcinki zostaną zamknięte całkowicie, na innych – w przypadku ulic jednokierunkowych - zmieni się kierunek ruchu lub staną się one ulicami dwukierunkowymi.  Jednak jedną z pierwszych rzeczy jaką można zauważyć jadąc trasą wyznaczoną na mapie, jest swobodny przejazd od ronda przy ul. Św. Ducha do skrzyżowania ul. Kasztanowej z Poznańską. Droga według planów powinna być całkowicie wyłączona z ruchu. 

- Wyszliśmy naprzeciw mieszkańcom i postanowiliśmy nie zamykać miejsc, w których możemy jeszcze puszczać ruch. Od 16 sierpnia droga od ronda przy ul. Św. Ducha do skrzyżowania ul. Kasztanowej z Poznańską będzie nieprzejezdna - poinformowała Elżbieta Kostka, dyrektor projektu PWiK w Jarocinie.

Od poniedziałku (16 sierpnia) uruchomiony zostanie również dojazd do targowiska od ul. Poznańskiej. Ruch wahadłowy będzie odbywał się tam na drodze obok marketu Biedronka [ZOBACZ ZDJĘCIE PONIŻEJ]


źródło: Google/Street View

- Mieszkańcy będą mieli dostęp do posesji, które są objęte reorganizacją. Apelujemy, aby w miarę możliwości omijać centrum Jarocina, bo nie będzie miejsc parkingowych na ul. Wrocławskiej, Paderewskiego, T. Kościuszki, bo to będą ulice dwukierunkowe i w związku z tym zlikwidowano parkingi – informuje dyrektor projektu, Elżbieta Kostka.        

Reorganizacja ruchu w Jarocinie - jak dojechać na rynek? 

Podczas przejazdu zauważyliśmy również stare oznakowanie na ul. Śródmiejskiej na wysokości ul. Hallera, gdzie niezgodnie z zaprezentowaną wcześniej mapą, widniał znak nakazu skrętu w lewo. Jednak po naszym telefoniczym zgłoszeniu sytuacji do wykonawcy, zostaliśmy poinformowani, że znak w tym miejscu zostanie w najbliższym czasie zastąpiony znakiem nakazu jazdy prosto. W takim wypadku ulicą Śródmiejską dojedziemy więc na rynek, z którego możemy następnie wyjechać ul. ks. Kard. Wyszyńskiego. 

I właśnie w tym miejscu jest sytuacja, o której szeroko rozpisywali się internauci pod postem z załączoną mapą. Po wyjeździe z rynku ul. ks. Kard. Wyszyńskiego mamy nakaz jazdy w prawo. Co oznacza, że aby jechać Al. Niepodległości (droga dwukierunkowa) musimy skręcić w prawo i zawrócić na rondzie przy ul. Św. Ducha.

Taka sytuacja będzie miała miejsce do poniedziałku, 16 sierpnia. Wtedy bowiem nastąpi zamknięcie ul. Wojska Polskiego od ronda przy ul. Św. Ducha aż do Al. Niepodległości, a przy wyjeździe z rynku ul. ks. Kard. Wyszyńskiego znak nakazu jazdy w prawo zostanie zamieniony na podobny znak, jednak tym razem ze strzałką skierowaną w lewo.

W najbliższych kilku miesiącach kierowcy muszą się więc wyczulić na szczególne zwracanie uwagi na znaki ustawione przy drogach, które dotyczą zmian. Zaprezentowane przez nas zmiany mogą zostać aktualizowane przez wykonawcę i zmieniać się w zależności od wykonywanych prac budowlanych. Najlepszym wyjściem dla kierowców będzie więc poleganie na znakach drogowych. 

Zobacz wideo.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (10)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

 • 4 miesiące temu | ocena +1 / -0

  MIESZKANIEC

  KILIŃSKIEGO NADAL CHAOS BEZ KONKRETNYCH ZAKAZÓW I NAKAZÓW..POLICJA TEŻ SIĘ SCHOWAŁA....A WSZYSCY JADĄ POD ZAKAZ

 • 4 miesiące temu | ocena +1 / -0

  No no

  W końcu jak tam jest z tymi objazdami, miało być 2 sierpnia i co jest, totalna kicha. Albo gazeta robi z Nas kierowców w banbuko lub nasza gmina. Jest termin to się wprowadza zakazy a nie czy mi się chcę dziś pracować czy nie. W tej chwili każdy wypadek, kolizja jest winien za dezinformację wini gazeta, wykonawstwa i kto zlecił oraz podał nieprawd... Rozwiń

 • 4 miesiące temu | ocena +5 / -1

  ZGO

  Przepraszamy za smród od naszego zbiornika z nieczystościami

 • 4 miesiące temu | ocena +4 / -1

  Kierowca

  Do drogowców. Jestem kierowcą TIR-a. Jak dojechać do Zenexu na Wiosenną? Kasztanowa zamknięta a na Maratońskiej zakaz

  • 4 miesiące temu | ocena +2 / -0

   Miru$

   Przez las nowym wiaduktem

 • 4 miesiące temu | ocena +4 / -2

  tik tak nie rżnij głupa

  ten załóączony filmik byłby faktycznie przydatny, gdyby ten "dziennikarz" zamiast robić pokazówkę i bawić się w Kubicę, jechał wolno, to gpo prostu głupkowarta prezentacja

  • 4 miesiące temu | ocena +2 / -2

   Drajwer

   Prędkość na filmie to przyspieszenie w postprodukcji, a nie faktyczna prędkość samochodu

 • 4 miesiące temu | ocena +3 / -0

  Driver

  Na wprost Rossmanna nie jest przejście dla pieszych!!! Ta sama sytuacja na wrocławskiej przed sklepem mleczarskim!!!

 • 4 miesiące temu | ocena +1 / -0

  Ch

  Wiadomo kiedy zostanie zamknięty obok Spichlerza? (Skrzyżowanie Aleja Niepodległości/ Poznańskiej i Wojska Polskiego)?

  • 4 miesiące temu | ocena +0 / -0

   fl

   16 sierpnia