Reklama

Nowy wniosek o preferencyjny zakup węgla w gminie Żerków

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Gmina Żerków

Nowy wniosek o preferencyjny zakup węgla w gminie Żerków - Zdjęcie główne

foto Gmina Żerków

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Jest nowy wniosek o preferencyjny zakup węgla w gminie Żerków.

Reklama

Tańszy węgiel w gminie Żerków

Gdy pisaliśmy o samorządowych punktach sprzedaży węgla, gmina Żerków jeszcze nie podjęła ostatecznej decyzji. Burmistrz Michał Surma zaznaczył, że gmina nie posiada spółki komunalnej, co stanowi przeszkodę w procesie dystrybucji opału.
Jednak ten problem dało się rozwiązać i gmina ostatecznie zdecydowała się przystąpić do programu. Podczas wstępnych rozmów ustalono, że dystrybucja będzie prowadzona przez punkty handlu opałem działające na terenie gminy.

Nowy wniosek o preferencyjny zakup węgla

Procedura dystrybucji węgla na terenie Gminy Żerków oraz koszt zakupu węgla pozostają bez zmian. Jednak od 1 stycznia 2023 obowiązuje nowy wniosek o preferencyjny zakup węgla.

Według obowiązujących ustaleń ilość paliwa stałego dostępna dla jednego gospodarstwa domowego w ramach zakupu preferencyjnego wynosi:

1) do dnia 31 grudnia 2022 r. – nie więcej niż 1500 kg
2) od dnia 1 stycznia 2023 r. – nie więcej niż 1500 kg

 Magistrat tłumaczy, że w przypadku gdy do 31 grudnia 2022 r. mieszkaniec nie nabył paliwa stałego w ramach zakupu preferencyjnego albo dokonał takiego zakupu w ilości mniejszej niż 1500 kg, to ilość paliwa stałego niezakupionego w ramach limitu na 2022 r., powiększa limit na rok 2023.

Na przykład:

  • Jeżeli w 2022 roku został złożony wniosek na 500 kg paliwa stałego, to w 2023 roku gospodarstwo domowe może wnioskować maksymalnie o 2 500 kg.
  • Jeżeli w 2022 roku został złożony wniosek na 1 000 kg paliwa stałego, to w 2023 roku gospodarstwo domowe może wnioskować maksymalnie o 2 000 kg.
  • Jeżeli w 2022 roku został złożony wniosek na 1 500 kg paliwa stałego, to w 2023 roku gospodarstwo domowe może wnioskować maksymalnie o 1 500 kg.
  • Jeżeli w 2022 roku nie został złożony wniosek o preferencyjny zakup węgla, to w 2023 roku gospodarstwo domowe może wnioskować maksymalnie o 3 000 kg.
Jednakże w żadnym przypadku ilość wnioskowanego węgla nie będzie mogła przekroczyć 3000 kg.

Gdzie złożyć wniosek?

Wnioski przyjmowane są  w Urzędzie Miasta i Gminy Żerków w Biurze Obsługi Klienta Urzędu Miasta i Gminy Żerków (parter). Dodatkowe informacje uzyskać można pod numerem telefonu: 62 740 20 38.
Wniosek o zakup preferencyjny paliwa stałego dla gospodarstw domowych do pobrania TUTAJ.

ZOBACZ TEŻ

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy