Reklama

Nowoczesna remiza jaraczewskich strażaków uroczyście otwarta [ZDJĘCIA]

Opublikowano:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Ponad 3 mln zł kosztowała budowa nowoczesnej remizy OSP w Jaraczewie. Dzisiaj odbyło się uroczyste otwarcie budynku.

Reklama

Burmistrz Jaraczewa Dariusz Strugała jeszcze nigdy nie odebrał tylu gratulacji, co dzisiaj. Wszyscy zaproszeni goście, a tych było sporo, podziwiali nowoczesną i funkcjonalną remizę. Niektórzy mówili wprost.

- Zazdrość jest przywarą, ale przyznaje szczerzę, że zazdroszczę im tego obiektu - powiedział jeden z gości.

                                                     

Do Jaraczewa przybyli m.in.: Marek Woźniak - marszałek województwa wielkopolskiego, Eugeniusz Grzeszczak -  członek zarządu głównego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych, bryg. Robert Naturewicz - zastępca komendanta wojewódzkiego PSP w Poznaniu, Eugeniusz Tyrakowski - prezes zarządu powiatowego OSP, Jacek Jaśkowiak - prezydent Poznania, bryg. Tomasz Krawczyk – komendant PSP w Jarocinie, st. bryg. Robert Kaczmarek - zastępca KP PSP w Jarocinie, st. kpt. Rafał Regus - dowódca JRG Jarocin, wicestarosta Katarzyna Szymkowiak, jaraczewscy radni, poczty sztandarowe z poszczególnych jednostek OSP gminy Jaraczewo oraz wykonawcy inwestycji.

 

 Nowoczesna remiza jaraczewskich strażaków uroczyście otwarta
 
 

- Dzisiejszy dzień przejdzie do historii naszej społeczności, a szczególnie braci strażackiej.  Jesteśmy przed nowo wybudowaną remizą. Jest to obiekt na miarę XXI wieku, który będzie kolejną wspaniałą wizytówka naszej gminy - mówił Dariusz Strugała, burmistrz Jaraczewa.


Podkreślił, że dzięki pozyskanym środkom samorząd mógł wybudować nowoczesny obiekt. Jest to dwukondygnacyjny budynek. Na parterze znajduje się część garażowa, w tym myjnia do samochodów. 

- Jest ona o takich gabarytach, panie komendancie wojewódzki, że w przyszłości zmieści się duża drabina strażacka lub wysięgnik – mówił burmistrz Jaraczewa.

 
Znajduje się również tam zaplecze sanitarne i szatnie, warsztaty oraz magazyn paliw. Na piętrze mieści się sala konferencyjna wraz z zapleczem kuchennym oraz dwa pomieszczenia  biurowe.


  - Budynek jest podłączony do szerokopasmowej sieci internetowej, ponieważ będzie spełnił rolę centrum monitoringu całego miasta - mówił Dariusz Strugała, burmistrz Jaraczewa. 

 Nowoczesna remiza jaraczewskich strażaków uroczyście otwarta. Ile kosztowała?


Remiza kosztowała 3.161.000 zł.  Samorząd na realizację inwestycji otrzymał dofinansowanie z Urzędu Marszałkowskiego w Poznaniu w wysokości 1.822.000 zł. Gmina na ten cel wydała 1.339.000 zł. Strażacy z OSP Jaraczewo otrzymali dzisiaj także nowy sztandar. W gminie Jaraczewo jest 14 jednostek OSP. Dwie: OSP Jaraczewo i Nosków są w  Krajowym Systemie Ratowniczo-Gaśniczym. Wszyscy druhowie usłyszeli wiele ciepłych słów od zaproszonych gości.     
 

- Dzięki takim inwestycjom, jednostka jest nowoczesna i otwarta na wszelkie działania. Wasza jednostka jest godną kontynuatorką pięknych tradycji pożarniczych, które realizujecie w codziennej służbie - mówiła Katarzyna Szymkowiak, wicestarosta.


Dziękujemy za pełną zaangażowania postawę oraz gotowość do pomocy potrzebującym. Życzymy wszelkiej pomyślności oraz sukcesów w działalności na rzecz ochrony przeciwpożarowej – zaznaczyła wicestarosta.

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.       
 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy