Reklama

Nowa remiza z myjnią dla wozów bojowych

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Urzad Miasta i Gminy Jaraczewo

Nowa remiza z myjnią dla wozów bojowych   - Zdjęcie główne

W maju ma się zakończyć budowa remizy w Jaraczewie | foto Urzad Miasta i Gminy Jaraczewo

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Jeszcze w tym miesiącu ma się zakończyć budowa remizy w Jaraczewie.

Reklama

Choć nowa remiza OSP w Jaraczewie jest jeszcze w budowie, już wygląda imponująco.

 Jedno jest pewne: takiego obiektu nie ma żadna jednostka w powiecie. Inni z kolei zauważają, że w budynku będzie myjnia dla wozów bojowych, której nie posiada nawet straż zawodowa w Jarocinie.


Okazale prezentuje się obiekt w Jaraczewie. Co znajduje się w nowoczesnym budynku?

- Cztery stanowiska dla samochodów, myjnia, szatnia, sanitariaty, pomieszczenia magazynowe, biurowe, sala na zebrania - wylicza Katarzyna Borowczyk, kierownik referatu programów unijnych, zamówień publicznych i współpracy Urzędu Miasta i Gminy w Jaraczewie.

Kubatura obiektu wynosi 4 tys. metrów sześciennych. Druhowie z innych jednostek OSP nie tylko gminy Jaraczewo, ale i powiatu z zazdrością patrzą na nową siedzibę jaraczewskich ochotników.

- Takiego wyposażenia nie ma nawet straż zawodowa w Jarocinie. Nie posiadają przecież takiej myjni. Takiej remizy chyba nie ma żadna OSP w województwie. Rozmach inwestycji jest imponujący. Dobrze, że budują nowoczesny obiekt, bo on będzie służył ochotnikom  latami - mówi jeden z rozmówców „Gazety”.      

                 
Aktualnie trwają prace wykończeniowe oraz zagospodarowanie terenu. Jeszcze w tym miesiącu ma się zakończyć realizacja inwestycji. Najprawdopodobniej w czerwcu obiekt zostanie oddany do użytku. Koszt budowy wynosi niespełna 2,5 mln zł. Około 350 tys. zł wyłożył samorząd. Pozostałe środki pochodzą z pieniędzy pozyskanych na rewitalizację Jaraczewa.    

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się. 


UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy