reklama
reklama

Nowe sprzęty w szkołach w gminie Nowe Miasto

Opublikowano:
Autor:

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Szkoły w Nowym Mieście i Kolniczkach w ramach rządowego projektu Laboratoria Przyszłości otrzymały finanse na zakup nowych sprzętów edukacyjnych. Uczniowie placówek mogą już korzystać z drukarek 3D czy mikroskopów.
reklama

W ramach Laboratoriów Przyszłości szkoły otrzymały wsparcie finansowe na zakup wyposażenia technicznego potrzebnego w kształtowaniu i rozwijaniu umiejętności manualnych i technicznych, umiejętności samodzielnego i krytycznego myślenia, zdolności myślenia matematycznego oraz umiejętności w zakresie nauk przyrodniczych, technologii i inżynierii, stosowania technologii informacyjno-komunikacyjnych, jak również pracy zespołowej oraz radzenia sobie w życiu codziennym.

Laboratoria Przyszłości to nowoczesny sprzęt, który uatrakcyjni zajęcia szkolne i pozwolą uczniom rozwijać swoje zainteresowania nie tylko na lekcjach techniki i w ramach innych obowiązkowych zajęc edukacyjnych, lecz także w ramach zajęć pozalekcyjnych, kół zainteresowań i innych form rozwijania umiejętności.

Co konkretnie dostają szkoły?:

  • Drukarki 3D z akcesoriami (w tym aplikacjami, slicerami etc.)
  • Mikrokontrolery z sensorami, wzmacniaczami, płytkami prototypowymi i innymi akcesoriami
  • Sprzęt do nagrań dla nauki prezentacji swoich osiągnięć (kamery, mikrofony, oświetlenie etc.)
  • Stacje lutownicze (do mikrokontrolerów).

Laboratoria Przyszłości w szkołach w gminie Nowe Miasto

Szkoła Podstawowa w Kolniczkach przetestowała już swoją drukarkę 3D. Stworzona przez nią sowa bardzo spodobała sie uczniom, zwłaszcza tym najmłodszym. Taka drukarka z pewnością przyda się na lekcjach, pomoże dzieciom zrozumieć niektóre zagadnienia lepiej (np. geometrię) i pobudzi ich ciekawości kreatywność. 

Podobny sprzęt znalazł się w Zespole Szkół im. gen. J. H. Dąbrowskiego w Nowym Mieście nad Wartą. Oprócz drukarki uczniowie mogą korzystać z mikroskopów. Ten sprzęd z pewnością wzbogaci lekcję biologii i sprawi, że nauka o komórkach będzie nieco mniej straszna.

 

ZOBACZ TEŻ

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.

reklama
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama