reklama

Nikt nie przewidział, że jakakolwiek gmina będzie chciała 50 milionów

Opublikowano:
Autor:

Nikt nie przewidział, że jakakolwiek gmina będzie chciała 50 milionów - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości

Jarocin. Wspólna konferencja miejskich spółek - Jarocińskiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego i Jarocińskich Linii Autobusowych. W spotkaniu wziął również udział burmistrz Adam Pawlicki i przedstawiciele Banku Gospodarstwa Krajowego, a także kilku radnych.   

Szef JTBS poinformował, że projekt budowy 400 mieszkań czynszowych w gminie Jarocin wchodzi w następny etap. Podpisany został aneks do umowy pomiędzy gminą Jarocin oraz  JTBS a Towarzystwem Funduszy Inwestycyjnych BGK S.A.

Na jego podstawie gmina Jarocin rozpoczyna realizację II etapu budowy, tym razem 108 mieszkań czynszowych w Jarocinie przy ul. Siedlemińskiej. Do października 2018 roku gotowych ma być 366 nowych lokali czynszowych.

- Mamy gotową dokumentację na kolejnych 177 mieszkań. Nikt nie przewidział, że jakakolwiek gmina w Polsce będzie chciała więcej niż 50 milionów. Te 366 mieszkań to jest wykorzystanie pełnej puli 50 milionów złotych przeznaczonych na daną gminę - tłumaczył w trakcie konferencji Jerzy Wolski, prezes JTBS. - Ponieważ nie ma już możliwości, póki co w ramach tej współpracy z BGK TFI, w tej chwili rozmawiamy z drugim podmiotem realizującym Mieszkanie Plus - BGK Nieruchomości. Chcemy wykorzystać również możliwości finansowe z tego drugiego programu. Myślę, że na początku przyszłego roku będzie finalizacja kolejnych umów i będziemy ruszać z kolejnymi umowami.   

I jak dodał, JTBS będzie budował tyle mieszkań, ile rynek wchłonie. Spółka ma w tej chwili ponad poł tysiąca wniosków od zainteresowanych mieszkaniami czynszowymi. Gros z nich to wnioski mieszkańców gminy Jarocin.

Z kolei JLA wyemituje 10 milionów obligacji, które mają być wykorzystane na zakup 10 przyjaznych dla środowiska autobusów.

- Staraliśmy się o środku unijne, niestety mimo że aglomeracje posiadają własne programy, wystartowały również w tym programie skierowanym do całej Wielkopolski. Stąd pomysł, żeby realizować nadal to zadanie, wykorzystując własne zasoby, dlatego zwróciliśmy się do instytucji finansowych o środki, aby zaproponowali nam jak najlepsze warunki - tłumaczył prezes Przemysław Musielak. -  Rozmawialiśmy z BGK, który zaproponował bardzo dobry produkt, nowoczesny produkt, przede wszystkim bezpieczny dla naszej spółki i dla miasta, które również uczestniczyło w podpisywaniu umowy. Myślę, że jest to przyszłość.   

 

Zakup autobusów to nie wszystko. W 2018 roku spółka zamierza wybudować na terenie zajezdni myjkę samochodową. Utrzymywana będzie w niej czystość taboru JLA. Władze spółki planują, że urządzenie będzie dostępne  także dla zewnętrznych odbiorców - posiadaczy samochodów ciężarowych i osobowych.

[ZOBACZ RELACJĘ WIDEO]

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE