Część z nas przebywa w domu w izolacji lub na kwarantannie. Wiąże się z tym wiele stresów.
Musimy wspólnie przetrwać ten trudny czas. Funkcjonujemy teraz zupełnie inaczej, ale nie możemy nikogo za to obwiniać lub zamęczać niedobrymi emocjami siebie i bliskich. Tymczasem wiele osób nie wie, jak sobie poradzić z tym, co czują, czego się obawiają. Trudno się temu dziwić - odnalezienia się w nowej sytuacji uczą się wszyscy.
Jak przeciwdziałać obniżeniu nastroju? Jakie sygnały, które daje nam nasz organizm, mogą budzić niepokój? Jakie są objawy depresji? Kiedy nasz stan psychiczny wymaga wsparcia specjalisty? Jak można się skontaktować z psychologiem, psychoterapeutą? Jak pomóc sobie i innym, którzy potrzebują wsparcia?
To już piąty film z serii "Wsparcie psychologiczne w czasie epidemii".
Przekazywane rady mają charakter uniwersalny. Mogą pomóc podczas sytuacji kryzysowych niezwiązanych ze stanem epidemii.
Udzielająca rad Dorota Minta jest psychoterapeutą z wieloletnim stażem, specjalizującą się w trudnościach psychologicznych dotyczących m.in. kryzysów (jednocześnie jest wykładowcą uniwersyteckim, działaczem społecznym i prezesem fundacji StomaLife).
Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.