Reklama

Najmłodsi druhowie OSP Golina górą. Powiatowy turniej wiedzy pożarniczej [ZDJĘCIA]

Opublikowano: czw, 14 kwi 2022 18:05
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Młodzi druhowie z OSP Golina i OSP Witaszyce będą reprezentowali powiat jarociński na wojewódzkim turnieju wiedzy pożarniczej.

Reklama

Straż pożarna cieszy się zaufaniem społecznym. Z badań przeprowadzanych cyklicznie przez Główny Urząd Statystyczny dotyczących zaufania społecznego do służb publicznych wynika, że Polacy coraz większym szacunkiem darzą strażaków. Policjanci i lekarze pozostają daleko w tyle, a Straż Miejska w ogóle nie została uwzględniona w badaniach. 94 procent Polaków ufa straży pożarnej. Młodzi ludzie interesują się tą formacją. Niektórzy z nich biorą udział w konkursach.       

Najmłodsi druhowie OSP Golina górą. Powiatowy turniej wiedzy pożarniczej 

37 uczniów wzięło udział w eliminacjach powiatowych Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej: „Młodzież zapobiega pożarom”. Byli to zwycięzcy rywalizacji gminnych. Młodzi druhowie mierzyli się z zagadnieniami z zakresu ochrony przeciwpożarowej i ratownictwa. Musieli się także wykazać wiedzą z zakresu udzielania pierwszej pomocy czy ratowania ofiar wypadków drogowych. Nie zabrakło również zagadnień z zakresu bezpieczeństwa w szkole, domu oraz podczas wypoczynku. Uczniowie, którzy zajęli czołowe miejsca w poszczególnych grupach wiekowych, otrzymali nagrody rzeczowe ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Jarocinie. Wszyscy dostali pamiątkowe dyplomy i słodycze. Do eliminacji wojewódzkich OTWP zakwalifikowali się zwycięzcy poszczególnych grup wiekowych.


WYNIKI KONKURSU

I grupa wiekowa (uczniowie szkół podstawowych klas I-IV)
1. Wojciech Grześkowiak - OSP Golina
2. Marcel Dorsz - OSP Sławoszew
3. Marcel Tomaszewski - OSP Cielcza
II grupa wiekowa (uczniowie szkół podstawowych klas V-VIII)
1. Anna Dylak - OSP Golina
2. Wiktoria Kanafa - OSP Cerekwica
3. Samuel Dziergaczow - OSP Jaraczewo
III grupa wiekowa (uczniowie szkół ponadpodstawowych)
1. Domink Paterczyk - OSP Witaszyce
2. Krzysztof Musielak - OSP Zalesie
3. Paulina Marciniak - OSP Cielcza

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy