Reklama

Konkurs wiedzy pożarniczej w Jarocinie. Zobacz, kto jest najlepszy [ZDJĘCIA]

Opublikowano: sob, 12 mar 2022 18:18
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości 34 uczniów ze szkół podstawowych oraz ponadpodstawowych wzięło udział w gminnych eliminacjach do Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”.  

Reklama

 W kategorii klas I-IV w konkursie uczestniczyło 4 uczniów, w kategorii klas V-VIII – 12, natomiast szkoły ponadpodstawowe reprezentowało 18 osób. Turniej służy popularyzowaniu wśród dzieci i młodzieży wiedzy ze znajomości przepisów przeciwpożarowych, zasad postępowania na wypadek pożaru, praktycznych umiejętności posługiwania się podręcznym sprzętem gaśniczym, wiedzy na temat techniki pożarniczej, organizacji ochrony przeciwpożarowej, szeroko rozumianego ratownictwa oraz wiedzy z zakresu bezpieczeństwa powszechnego, a także historii i tradycji ruchu strażackiego.

Konkurs wiedzy pożarniczej w Jarocinie. Zobacz, kto jest najlepszy

Eliminacje do kolejnych etapów zorganizowane zostały w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Jarocinie. Wśród ufundowanych przez gminę nagród znalazły się: plecaki, torby sportowe, hulajnogi, łyżworolki i namiot. Wręczyli je: prezes zarządu gminnego OSP Maciej Zegar i zastępca komendanta powiatowego PSP st. bryg. Robert Kaczmarek. Laureaci - przedstawiciele OSP Cielcza, Golina i Witaszyce oraz Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Jarocinie - wezmą udział w etapie powiatowym, który odbędzie się 8 kwietnia, również w Jarocinie.
 

LAUREACI KONKURSU

Klasy I – IV
 1. Wiktoria Jarecka - OSP Cielcza
2.Marcel Tomaszewski - SP w Cielczy
3. Wojciech Grześkowiak - OSP Golina

Klasy V-VIII
 1. Anna Dylak - OSP Golina
2. Klaudia Kaźmierczak - OSP Cielcza
3. Justyna Żakowska - OSP Golina

Szkoły ponadpodstawowe
 1. Wiktoria Kurczalska - OSP Cielcza
2. Dominik Paterczyk - OSP Witaszyce
3. Zuzanna Jędrzejczak - ZSP 2 Jarocin

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.


 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy