By uczcić pierwszy dzień wiosny w wielu szkołach odbywały się specjalnie zajęcia czy wydarzenia. Być może, spacerując po mieście, ktoś się zdziwił widząc młodzież noszącą tak absurdalne rzeczy jak mini lodówki, taczki, waliczki czy koszyki wypełnione ksiązkami. O co chodziło? Już wyjaśniamy.
Jarocin. Dzień bez plecaka
Szkoły średnie z naszego terenu, by uczcić początek wiosny, postanowiły ogłosić Dzień bez plecaka - uczniowie swoje ksiązki i kanapki mieli spakować w cokolwiek, co nie jest plecakiem. Ograniczała ich tylko wyobraźnia. Młodzież więc brała cokolwiek,co miała pod ręką i w poniedziałkowy ranek ruszyła do szkoły. W akcję zaangażowały się, między innymi, szkoły: I LO im. Tadeusza Kościuszki w Jarocinie, Zespół Szkół Ponadpodstawowych nr 1 Jarocin oraz Zespół Szkół Przyrodniczo-Biznesowych im. Jadwigi Dziubińskiej w Tarcach.
Wideorelację z tego wyjątkowego dnia w liceum na ul. Kościuszki można zobaczyć TUTAJ. Zdjęcia z ZSP 1 oraz ZSP-B w Tarcach są w galerii TUTAJ.
Dzień bez plecaka jest ciekawą alternatywą dla Dnia wagarowicza, bo własnie 21 marca część młodzieży szkolnej opuszczała zajęcia, "świętując" pierwszy dzień wiosny. Wczoraj z pewnością wszyscy byli ciekawi w co jeszcze można się spakować do szkoły i mieli dużo śmiechu, odkrywając co jeszcze ich koledzy mogą przynieść do szkoły. Gratulujemy kreatywności.
(Naszymi faworytami są zlew z Liceum Kościuszki i toster z ZSP 1).
Wagary z przyrodą w ZSP-B w Tarcach
Grupa uczniów z Zespołu Szkół Przyrodniczo-Biznesowych im. Jadwigi Dziubińskiej w Tarcach uczestniczyła w zajęciach "Wagary z Przyrodą". Młodzież kształcąca się w zawodzie technik agrobiznesu i weterynarii odwiedziła Wydział Rolnictwa i Bioinżynierii Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu. Zajęcia prowadzone były przez pracowników i doktorantów w formie warsztatów, pokazów oraz krótkich prezentacji. Przyszli technicy wzięli udział m.in. w warsztatach: przygotowanych przez Katedrę Genetyki i Hodowli Roślin. Uczniowie mieli niepowtarzalną okazję zobaczyć na czym polega praca w laboratoriach Kultur in Vitro oraz Cytogenetyki. Celem projektu „Wagary z przyrodą” było przybliżenie uczniom tematyki dydaktycznej i badawczej realizowanej na Wydziale Rolniczym szczycącym się ponad 100-letnią tradycją prowadzenia studiów.
- Czytaj też: Zbierali na kupno wózka dla kolegi
- Zobacz także: Historia jarocińskiej "dwójki" na zdjęciach
Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.