Reklama

Dla Drużyny Iniemamocnych nie ma rzeczy niemożliwych

Opublikowano: czw, 25 mar 2021 12:52
Autor: | Zdjęcie: Media społecznościowe Drużyny Iniemamocni

Dla Drużyny Iniemamocnych nie ma rzeczy niemożliwych - Zdjęcie główne

Drużyna Iniemamocnych (na zdjęciu niemal w komplecie) to 15 młodych ludzi, którzy chcą się angażować w działalność charytatywną i pomagać innym. Inicjatorem jej powstania był Dominik Paterczyk, wolontariusz Fundacji Ogród Marzeń | foto Media społecznościowe Drużyny Iniemamocni

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Drużyna Iniemamocni to 15 osób w wieku 16-19 lat. 8 dziewczyn i 7 chłopaków. Jej założycielem jest Dominik Paterczyk, który od 3 lat aktywnie współpracuje z Fundacją Ogród Marzeń jako wolontariusz.

Reklama

Prywatnie w okresie pandemii pozyskiwał maseczki dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Witaszycach oraz Państwowej Straży Pożarnej w Jarocinie. Dzięki współpracy z firmą Italian Fashion w Zielonce pod Warszawą od zeszego roku do szpitala w Jarocinie, Pleszewie i Krotoszynie trafiają m.in. piżamy, koszule nocne. Szacowana wartość przekazanej pomocy wynosi 650.675,10 zł.

Jak zaznacza lider pomysł na założenie drużyny wziął się z chęci pomagania i szerzenia działalności wolontariackiej wśród młodzieży na terenie powiatu jarocińskiego.

- Nazwa drużyny "Iniemamocni" poniekąd jest nawiązaniem do znanej bajki, w której rodzinka iniemamocnych stawia czoła nie lada wyzwaniom. Nasza drużyna również jest taką rodzinką przyjaciół, która za cel stawia sobie niesienie pomocy i zwalczanie stereotypów o dzisiejszej młodzieży. Głównym aspektem nazwy drużyny jest fakt, że wszystkich nas łączy pomaganie i przyjaźń i żadna przeszkoda nie jest nam w stanie pokrzyżować planów - tłumaczy Dominik Paterczyk.- Naszym głównym celem jest szerzenie działalności wolontariackiej na naszym terenie, głównie wśród młodzieży, organizowanie akcji charytatywnych, wspieranie różnych przedsięwzięć, organizacji czy też potrzebujących rodzin z terenu powiatu jarocińskiego.

 

Akcje, w których uczestniczy Drużyna Iniemamocni:

- Słodka Paczka, która ma na celu obdarowanie 102 podopiecznych Fundacji Ogród Marzeń słodkimi paczkami, każda w kwocie 50 zł z okazji Świąt Wielkanocnych (taka sama akcja planowana jest również na grudniowe mikołajki; mają to być akcje coroczne)

- zaangażowanie w projekt "STOP z lokalnym hejtem i nienawiścią"

- pomoc w organizacji Biegu i Marszu Kolorowej Skarpetki - zabezpieczenie trasy - zorganizowanie zbiórki wody dla pacjentów covidowych w jarocińskim szpitalu

- zaangażowanie w zbiórkę żywności i artykułów szkolnych dla podopiecznych domu dziecka w Górze organizowanej przez wolontariuszy ZSP 1

- zorganizowanie zbiórki żywności i środków chemicznych oraz ubrań dla potrzebującej rodziny

- zorganizowanie niezbędnych rzeczy dla szpitala w Jarocinie, Pleszewie i Krotoszynie dzięki współpracy z firma Italian Fashion

- pomoc w Akcji Wesołych Ogrodników

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.