Reklama

Akcja Wesołych Ogrodników 2021. Pomóż podopiecznym Fundacji „Ogród Marzeń” z Jarocina

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Mikołaj Dziurzyński

Akcja Wesołych Ogrodników 2021. Pomóż podopiecznym Fundacji  „Ogród Marzeń”  z Jarocina - Zdjęcie główne

Akacja Wesołych Ogrodników 2021 Jarocin | foto Mikołaj Dziurzyński

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Akcja Wesołych Ogrodników rusza już w niedzielę, 21 marca i potrwa ponad miesiąc. Fundacja „Ogród Marzeń” z Jarocina ma nadzieję, że dzięki temu uda się zebrać więcej pieniędzy na pomoc podopiecznym – dzieciom chorym i niepełnosprawnym z terenu Ziemi Jarocińskiej.

Akcja "Wesołych Ogrodników" 2021 będzie inna niż zwykle. Fundacja "Ogród Marzeń" postanowiła wprowadzić nową formułę zbiórki. Organizacja apeluje do wszystkich o pomoc i włączenie się do działań. Pomóc może każdy. Pierwsza zbiórka odbędzie się w najbliższą niedzielę, 21 marca. W wielu miejscch znajdziecie też puszki furndacji.

Co to jest Akcja Wesołych Ogrodników

Akcja Wesołych Ogrodników prowadzona będzie przez Fundację "Ogród Marzeń" już jedenasty raz. To zbiórka pieniędzy na pomoc dzieciom chorym i niepełnosprawnym z terenu Ziemi Jarocińskiej - gminy: Jarocin, Jaraczewo, Żerków, Kotlin i Nowe Miasto. Pieniądze zbierane są do puszek przez wolontariuszy. Prowadzone są też licytacje i imprezy, które prawdopodobnie w tym roku zostaną znaczenie ograniczone ze względu na pandamię. Zobacz, jak prowadzono Akcję Wesołych Ogrodników w 2019 roku

Co robi Funacja "Ogród Marzeń"

Fundacja "Ogród Marzeń" powstała w 2010 roku. Założycielm jest Południowa Oficyna Wydawnicza Sp. z o.o., która wydaje "Gazete Jarocińską". Organizacja pomaga przede wszystkim dzieciom chorym i niepłenosprawnym z terenu Ziemi Jarocińskiej, które potrzebują wsparcia przez cały rok. Obecnie do "Ogrodu Marzeń" zgłoszonych jest ponad setka dzieci.

Fundacja "Ogród Marzeń" wspiera finansowo leczenie i rehabilitację, dofinansowuje zakup leków i środków higienicznych. Organizuje też turnusy rehabilitacyjne, zajęcia hipoterapii, obozy, wycieczki oraz inne zajęcia dla podopiecznych i ich rodzin. Prowadzi m.in grupę wsparcia dla rodziców dzieci chorych i niepełnosprawnych.

Oprócz pomocy dzieciom chorym i niepełnosprawnym fundacja prowadzi wiele innych programów: przyznaje stypendia w ramach projektu "Kuźnia Młodych Talentów", prowadzi zajęcia z nowych technologii, w latach 2017, 2018 i 2019 organizowała Noc Naukowców i prowadzi FABLAB. To właśnie Fundacja "Ogród Marzeń" stworzyła projekt GLAN FAN, w ramach którego postawiono pomnik GLANA w Jarocinie.

Pandemia wybychła tydzień przed Akcją Wesołych Ogrodników

Rok 2020, tak jak dla wszystkich, również dla fundacji był bardzo trudny. Pandemia wybuchła tydzień przed startem Akcji Wesołych Ogrodników w 2020 roku.

Byliśmy w pełniej gotowości – ponad 400 wolontariuszy, przygotowane puszki, zaplanowane imprezy i wszystko runęło w gruzach – mówi Beata Frąckowiak-Piotrowicz, prezeska organizacji – Trudno było nam to zrozumieć, ale najgorsze że zebraliśmy jedną dziesiątą tego, co w roku 2019 – dodaje.

Na szczęście Fundacja miała oszczędności. To dzięki nim mogła pomagać swoim podopiecznym, finansować leczenie, operacje, zakup leków. Organizowano też, w miarę możliwości, turnusy rehabilitacyjne oraz zajęcia z hipoterapii. Niestety, oszczędności topnieją, dlatego Fundacja postanowiła, że Akcja Wesołych Ogrodników potrwa ponad miesiąc.

Kiedy rusza Akcji Wesołych Ogrodników 2021

Tegoroczna Akcja Wesołych Ogrodników będzie inna niż zwykle. Organizatorzy postanowili, że potrwa ponad miesiąc i oprócz tradycyjnej zbiórki ulicznej zorganizowana będzie również inna forma.

– Ruszamy 21 marca, wyjątkowy dzień, pierwszy dzień wiosny i  Światowy Dzień Zespołu Downa – idealna data, by rozpocząć – mówi z uśmiechem Weronika Wesołek – wiceprezeska organizacji.

To właśnie od 21 marca 2021 r. rozpoczną się licytacje w internecie, będzie można też wpłacać pieniądze na konto.

– Liczymy też na dorosłych wolontariuszy. W tym roku po raz pierwszy chcielibyśmy, by wystawiono puszki w sklepach, punktach usługowych i zakładach pracy – mówi wiceprezeska.

W ten sposób organizacja chce zbierać pieniądze do 19 kwietnia. Do fundacji zgłosiło się już kilkadziesiąt osób, które chcą zbierać pieniądze w sklepach, gabinetach, salonach i zakładach pracy. Chętni nadal mogą się zgłaszać. Dla tych, którzy wrzucą do puszki banknot przygotowano piękne magnesy na lodówkę. Warto się jednak pospieszyć, bo ilość wyjątkowych upominków jest ograniczona.

Od 23 kwietnia rozpocznie się zbiórka uliczna. Weseli Ogrodnicy będą zbierać do puszek do niedzieli, 25 kwietnia. Organizatorzy zbiórki liczą również, że tak, jak w latach poprzednich uda się zorganizować choć małe imprezy.

– Zachęcamy do pomocy, możesz pomóc nam zbierać pieniądze, zorganizować wydarzenie, podarować coś na licytację, zostać sponsorem  lub po prostu wpłacić coś na nasze konto – mówi Beata Frąckowiak-Piotrowicz

Pobiegnij lub pomaszeruj w kolorowych skarpetkach

Biegacze Jarocin zapraszają na wyjątkowy trening w lesie pod nazwą:  Bieg i Marsz Kolorowej Skarpetki [SZCZEGÓŁY TUTAJ].

Wydarzenie odbędzie się 21 marca 2021. To właśnie wtedy przypada Światowy Dzień Zespołu Downa. Symbolem łaczności z tymi osobami są właśnie dwie różne skarpetki. Takie należy założyć, by wystartować w biegi i marszu. Najlepiej kupić je w internetowym sklepie Fundacji "Ogród Marzeń". Dochód ze sklepu przeznaczony jest na działalność organizacji.

Trening Biegaczy będzie przeprowadzony w ścisłym reżimie sanitarnym. Obowiązują maseczki i zachowanie odległości. Wystartować może każdy, bo odległości nie są duże. Podczas biegu zostanie przeprowadzona zbiórka do puszek. Bedzie też stoisko z wyjątkowymi skarpetkami. Start o 11.00 na skrzyżowaniu ul. Estkowskiego i Broniewskiego.

 Jak możesz pomóc podopiecznym Fundacji "Ogród Marzeń"

Pomóc może każdy. Sposobów jest wiele ,wystarczy tylko chcieć. Oto kilka podpowiedzi, jak możesz wesprzeć organizację:

  • Zostań dorosłym wolontariuszem i zbieraj pieniadze w swoim zakładzie pracy. Możesz też postawić puszkę w swoim salonie, gabinecie, sklepie lub punkcie usługowym.
  • Podaruj coś na licytację. To wcale nie musi być wielka rzecz. Może to być coś co zrobisz sama lub sam, np. obraz, szalik zrobiony na drutach, wyszyta serwetka, hotelik dla owadów lub skrzyneczka, albo słoik zapraw, które sama zrobiłaś lub zrobiłeś. Może też być ciasto, które upieczesz. Licytować można też usługę, którą wykonasz: np. opieka nad dzieciem, albo uszycie czegoś lub naprawa. Jeśli masz firmę możesz podarować voucher lub towar. Coś co chcesz podarować mozesz przynieść do siedziby fundacji lub sam wystawić w grupie na Facebooku od 21 marca 
  • Weź udział w licytacji. Do zdobycia wiele wartościowych upominków, voucherów. Dołącz tutaj do grupy 
  • Zostań sponsorem. Możesz zostać sponsorem Akcji Wesołych Ogrodników. Fundacja może podpisać z Twoją firmą stosowną umowę.
  • Przekaż datek na konto. Możesz to zrobic poprzez stronę fundacji lub wpłacając pieniądze bezpośrednio na konto: nr rachunku bankowego: 76 8427 0009 0029 9055 2000 0001. To nie musi być wielka kwota. Z małych wpłat - robi się wielka suma
  • Przekaż 1% podatku. To nic Cię nie kosztuje - wystarczy wpisać w odpowiednia rubryke nazwę Fundacja "Ogród Marzeń" oraz nr KRS 0000370997
  • Kup coś w sklepie dziecimocy.pl To bardzo fajna forma pomocy. Dochód ze sklepu przeznaczany jest na pomoc podopiecznym. Wydając w sklepie pieniądze pomagasz ale też jednocześnie nabywasz fajną rzecz, którą mozesz nie tylko zachować dla siebie, a też podarować. W ofercie sklepu sa bardzo ciekawe koszulki, np. koszulka z glanem. Są też niezwykłe skarpety, kartki z widokami z Ziemi Jarocińskiej i wiele innych gadżetów.  Wejdź już teraz do sklepu dziecimocy.pl

Fundacja dziękuje instytucjom, które już pomogły

Wiele firm już zdecydowało się pomóc Fundacji i wsparło finansowo Akcję Wesołych Ogrodników 2021. Mecenasem została, tradycyjnie już, firma Martin Bauer Polska . Organizację wspierają również inne organizacje pozarządowe oraz osoby prywatne.

Bardzo dziękujemy wszystkim za wsparcie, to wiele znaczy dla naszych podopiecznych.  I tu nie chodzi tylko o pieniądze. Dzieci ich rodzice czują po prostu, że mogą na kogoś liczyć, że są ludzie, firmy, którym zależ na nich. To bardzo ważne. Bardzo dziękuję grupie Iniemamocni, którą przewodzi Dominik Paterczyk. Wspaniała ekipa młodych ludzi, którzy pomagają nam we wszystkim. Ogromna wdzięczność płynie do nich z naszej strony. Cieszę się, że udało nam się stworzyć taki Bank Dobrych Serc, kóry procentuje dobrem - mówi Beata Frąckowiak-Piotrowicz - prezeska Funacji "Ogród Marzeń".

Jeśli chcesz pomóc dzwoń 508-318- 924 lub pisz [email protected]

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy