Reklama

Minister, wojewoda oraz parlamentarzyści na otwarciu drogi Żerków- Raszewy-Komorze Przybysławskie [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości 11.589.486 zł kosztowała modernizacja ponad 9 kilometrów drogi powiatowej Żerków- Raszewy-Komorze Przybysławskie. Dzisiaj w Raszewach odbyło się oficjalne oddanie inwestycji.

Reklama

Już od dawna do Raszew (gm. Żerków) nie zjechało tyle ważnych osobistości. 

Otwarto drogę Żerków- Raszewy-Komorze Przybysławskie   

Wszystko za sprawą oficjalnego otwarcia drogi powiatowej Żerków - Raszewy-Komorze Przybysławskie. Na oddanie inwestycji przybyli Marlena Maląg - minister rodziny i polityki społecznej, poseł  Katarzyna Sójka, poseł Jan Mosiński, poseł Jan Dziedziczak (wszsycy PiS), wojewoda wielkopolski Michał Zieliński, starosta Lidia Czechak, wicestarosta Katarzyna Szymkowiak, członek Mariusz Stolecki, skarbnik powiatu Jacek Jędrzejak, burmistrz Żerkowa Michał Surma, radni powiatowi i radni gminy Żerków. Mimo opadów deszczu i zimna na uroczystość przyszli również mieszkańcy wioski.

Roboty budowalne rozpoczęły się pod koniec lipca 2021 roku, a zakończyły 27 grudnia 2022 roku. Modernizacja ponad 9 kilometrów drogi powiatowej Żerków- Raszewy-Komorze Przybysławskie kosztowała 11.589.486 zł. Powiat na realizację zadania pozyskał 7.980. 104 zł z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Ponad 2 miliony zł przekazała gmina Żerków.    

 
   
 - Szkoda, że pogoda nam nie dopisała - rozpoczęła swoje wystąpienie starosta Lidia Czechak. - Bardzo wiele osób przyczyniło się do tego, że ta inwestycja została zrealizowana - mówiła szefowa powiatu. 


Szefowa powiatu dziękowała minister Maląg, wojewodzie i radnym powiatowym. Przy okazji pochwaliła współdziałanie z gminą Żerków.


- Współpraca z gminą Żerków w zakresie realizacji inwestycji drogowych przebiega wzorcowo - podkreśliła Lidia Czachak.


Minister Maląg: W ten sposób równomiernie rozwijamy ojczyznę 

   
 Z kolei minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg w swoim wystąpieniu wskazała, że rządowi zależy na zrównoważonym rozwoju kraju.  

     
 - Wielka radość. Przed rokiem 2015, kto by to pomyślał, że do małych miejscowości przybędzie aż tylu parlamentarzystów i że rozwój tych małych ojczyzn leży komuś na sercu. Rząd PiS-u odmienia rzeczywistość i zmienił filozofię myślenia odnośnie wsparcia i inwestowania - mówiła minister Maląg.


 Wskazała, że za czasów rządu PiS-u do powiatu jarocińskiego na różne przedsięwzięcia trafiło ponad 100 milionów zł.


 - Gratuluje samorządowi, paniom starościnom za to, że realizują tak sprawnie politykę rządu. Dziękuję za to, że działamy dla dobra wspólnego w zgodzie i porozumieniu, bo takie działanie jest potrzebne, abyśmy równomiernie rozwijali naszą ojczyznę - mówiła Marlena Maląg. 


Poseł Sójka zauważa pozytywne zmiany w Żerkowie 

        
Posłanka Katarzyna Sójka w swojej wypowiedzi odniosła się do własnych wspomnień związanych z gminą Żerków. Zaznaczyła, że jako nastolatką bardzo często bywała w Żerkowie.


 - Mam dobre wspomnienia z Żerkowem, byłam małą kolarką i w Żerkowie bywałam na obozach kolarskich. Jeździliśmy po tych drogach, więc je pamiętam, bo zjeździliśmy całą okolicę. (…) Mam okazję porównać i widzę, co się zmieniło. Ta inwestycja niezwykle cieszy i myślę, że kolejne pokolenia kolarzy będą miały, gdzie trenować - mówiła parlamentarzystka. 


Otwarcie drogi było okazją, aby pochwalić władze powiatu jarocińskiego za ilość pozyskanych środków zewnętrznych.

            
 - Wnioski, które spływają z jarocińskiego samorządu powiatowego są jedne z lepszych, a jeżeli nie najlepsze w Wielkopolsce, stąd też skuteczność w pozyskiwaniu tych środków - zaakcentował Michał Zieliński.

Burmistrz Żerkowa: Wiele osób korzysta z tej drogi 

Radości z inwestycji nie krył również burmistrz Żerkowa i chyba jako jedyny z niewielu nie narzekał na pogodę.

         
 - Ja za takie inwestycje, które będą realizowane na terenie gminy Żerków, mogę tutaj stać cały dzień i całą noc. Mnie pogoda nie przeszkadza – powiedział Michał Surma, a zgromadzeni zareagowali śmiechem. 

Jednocześnie wskazał, że jedna trzecia mieszkańców gminy codziennie korzysta z tej drogi. 


 - Jest to bardzo długi odcinek, jest wyremontowany most między Przybysławiem a  Raszewami. Jest to jedna z ważniejszych dróg w naszej gminie, która była w złym stanie i dzięki dofinansowaniu rządowemu, środkom powiatu i gminy Żerków udało ją się zmodernizować - podsumował Michał Surma, burmistrz Żerkowa


 Drogę poświęcił ksiądz Jarosław Gzik, proboszcz parafii w Żerkowie.

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy