Reklama

Ruszyła kolejna przebudowa szpitala. Dwa oddziały w nowym miejscu do końca roku [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Ruszyła kolejna przebudowa szpitala. Dwa oddziały w nowym miejscu do końca roku.

Reklama

Trzy lata temu zakończył się kolejny etap rozbudowy jarocińskiego szpitala [zobacz GALERIĘ ZDJĘĆ]. Do nowej części przeniosła się między innymi ginekologia i położnictwo.

Zmodernizują starą część szpitala i dobudują nową

Teraz placówkę czekają kolejne zmiany. Na ich przeprowadzenie spółka otrzymała 8 milionów złotych funduszy unijnych. Koszt całego projektu oszacowany został na około 13 milionów złotych. Brakującą kwotę uzupełnił wkład samorządu powiatowego, który jest właścicielem spółki szpitalnej.

Pozyskane środki zostaną przeznaczone na modernizację dwóch oddziałów - wewnętrznego i dziecięcego. Ten pierwszy ma zostać przeniesiony na miejsce, gdzie do niedawna była ginekologia i położnictwo.

Natomiast oddział dziecięcy zajmie obecne pomieszczenia wewnętrznego i dawnej izby przyjęć. To nie wszystko. Dobudowane zostanie około 500 m2 powierzchni, gdzie ma być utworzony Zakład Opiekuńczo-Leczniczy.

Wykonawca musiał skorygować projekt modernizacji i rozbudowy szpitala

Na ogłoszony przez szpital przetarg, który miał wyłonić wykonawcę robót, odpowiedziały trzy firmy - wszystkie spoza powiatu jarocińskiego.

Ostatecznie wybrana została Grupa Szymbud z Kłomnic (woj. śląskie, pow. częstochowski - przyp. red.), która złożyła najkorzystniejszą ofertę.

Zanim przystąpiła ona do modernizacji, musiała dokonać niezbędnych zmian w projekcie, ponieważ był on opracowywany kilka lat temu przez poprzedniego prezesa Leszka Mazurka.

Obecny szef lecznicy ma nieco inny pomysł na dokonanie zmian w starej części szpitala, dlatego potrzebne były korekty. Po ich dokonaniu Grupa Szymbud przystąpiła do realizacji projektu.      

Mimo trwających robót szpital pracuje normalnie

Henryk Szymczak podkreśla, że jednym z ważniejszych elementów był harmonogram prac.

- Nie możemy przerwać pracy szpitala. Wszystko musiał zostać tak zaplanowane i zorganizowane, aby nie kolidowało z funkcjonowaniem placówki i pacjentów - zaznacza.

Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem do końca roku pacjenci oddziałów wewnętrznego i dziecięcego będą przyjmowani już w nowych pomieszczeniach.

Plac budowy wizytowała ostatnio wicestarosta Katarzyna Szymkowiak w towarzystwie prezesa Henryka Szymczaka.

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy