Reklama

Mija rok od wprowadzenia rezerwacji wizyt w skarbówce. Ile osób skorzystało z tej usługi?

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Zdjęcie poglądowe

Mija rok od wprowadzenia rezerwacji wizyt w skarbówce. Ile osób skorzystało z tej usługi? - Zdjęcie główne

Mija rok od uruchomienia rezerwacji wizyt w skarbówce. Ile osób skorzystało z tej usługi? | foto Zdjęcie poglądowe

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Mija rok od uruchomienia rezerwacji wizyt w urzędzie skarbowym. Jak się sprawdza nowa usługa?

Mija rok od uruchomienia usługi rezerwacji wizyt w urzędzie skarbowym. W ten sposób w całym kraju umówiono już 4 miliony 753 tysiące wizyt. W województwie wielkopolskim takich wizyt było dotychczas blisko 330 tys., a w powiecie jarocińskim podatnicy zarezerwowali ich łącznie 7.487

Usługa Krajowej Administracji Skarbowej umożliwia zaplanowanie spotkania w konkretnym dniu i o konkretnej godzinie, dogodnie dla podatnika.

„Zwiększa to bezpieczeństwo klientów, którzy przychodząc na konkretną godzinę, nie przebywają w dużych grupach osób. Przede wszystkim jednak ułatwia to załatwianie spraw urzędowych. Do umówionej przez podatnika wizyty urzędnik może się wcześniej przygotować. Pozwala to na szybsze załatwienie sprawy podczas jednej wizyty” - stwierdza Małgorzata Spychała-Szuszczyńska, rzecznik prasowy Izby Administracji Skarbowej w Poznaniu.

Umów wizytę w skarbówce. Najpopularniejsze sprawy do załatwienia

Od uruchomienia usługi w całym kraju zarezerwowano 4 mln 753 tys. wizyt, co daje średnio około 400 tys. wizyt miesięcznie. W województwie wielkopolskim takich wizyt było dotychczas blisko 330 tys., a w powiecie jarocińskim podatnicy zarezerwowali ich łącznie 7.487.

Najczęściej urzędy skarbowe odwiedzają podatnicy, którzy chcą uzyskać zaświadczenia - 30% wszystkich wizyt, załatwić sprawy związane z podatkami majątkowymi - 27% oraz w sprawach deklaracji i zeznań podatkowych - 12%.

Umów wizytę w skarbówce. To bardzo proste

Wiele spraw w urzędzie skarbowym można załatwić bez wychodzenia z domu, na podatki.gov.pl lub telefonicznie. Jeśli nasza sprawa wymaga osobistej wizyty należy pamiętać o wcześniejszym umówieniu terminu i godziny.

Najłatwiej i najszybciej można to zrobić, rezerwując wizytę przez internet. Wystarczy skorzystać z elektronicznego formularza na podatki.gov.pl, wskazać urząd, w którym chcemy załatwić sprawę, a następnie wybrać dogodny dzień i godzinę. Potwierdzenie rezerwacji otrzymamy na podany adres e-mail.

Umów wizytę w skarbówce. Stale ulepszana usługa

Od września działa również system powiadomień SMS, który z co najmniej dwudniowym wyprzedzeniem przypomina o terminie wizyty w urzędzie.

Na stronie umawiania wizyt dostępna jest także wyszukiwarka, która przy użyciu słów kluczowych pozwala szybko znaleźć rodzaj sprawy, którą chcemy załatwić.

Każda osoba, która umówiła wizytę w usłudze i podała adres e-mail, może również wyrazić swoją opinię na jej temat, wypełniając elektronicznie anonimową ankietę. Pozyskane w ten sposób wskazówki KAS wykorzystuje poprawy jakości obsługi.

W przyszłości usługa umawiania wizyty będzie również zintegrowana z e-Urzędem Skarbowym i innymi elektronicznymi usługami. Podczas umawiania wizyt automatycznie będzie pojawiała się informacja, że dana usługa może być zrealizowana zdalnie bez konieczności wizyty w urzędzie, jeżeli faktycznie istnieje taka możliwość.

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.  UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy