Reklama

Swoje dane w urzędzie skarbowym zaktualizujesz on-line

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Zdjęcie poglądowe

Swoje dane w urzędzie skarbowym zaktualizujesz on-line - Zdjęcie główne

Swoje dane w urzędzie skarbowym zaktualizujesz on-line | foto Zdjęcie poglądowe

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Swoje dane w urzędzie skarbowym zaktualizujesz on-line. To nowa usługa administracji skarbowej.

Reklama

Podatnicy, którzy muszą zmienić swoje dane w urzędzie skarbowym, mogą to teraz zrobić elektronicznie w serwisie e-Urząd Skarbowy. Dotychczas zgłoszenie aktualizacyjne ZAP-3 było dostępne wyłącznie w formie papierowej.

Udostępnienie usługi złożenia zgłoszenia aktualizacyjnego ZAP-3 w e-Urzędzie Skarbowym umożliwia podatnikom szybkie i wygodne zaktualizowanie swoich danych dotyczących adresu zamieszkania, danych kontaktowych (nr telefonu, adres e-mail, adres elektroniczny na ePUAP) oraz osobistego rachunku bankowego, na który dokonywane będą zwroty podatków lub nadpłat.

Swoje dane w urzędzie skarbowym zaktualizujesz on-line. Urzedy nie muszą już gromadzić i przetwarzać papierowej dokumentacji

- To kolejne ułatwienie dla klientów KAS, którzy nie będą musieli już osobiście składać zgłoszenia ZAP-3 w swoim urzędzie lub wysyłać druku pocztą. Podatnicy mają teraz możliwość wglądu i aktualizacji swoich danych z każdego miejsca i o każdej porze - podkreśla Małgorzata Spychała-Szuszczyńska, rzecznik Izby Administracji Skarbowej w Poznaniu.

To także usprawnienie pracy urzędów skarbowych, które nie będą już musiały gromadzić i przetwarzać papierowej dokumentacji.

- Tylko do połowy maja do wielkopolskich urzędów wpłynęło w sumie ponad 24 tysiące papierowych zgłoszeń ZAP-3, z czego 516 to zgłoszenia złożone przez podatników powiatu jarocińskiego - informuje Grażyna Pytlas, naczelnik Urzędu Skarbowego w Jarocinie. - Każdy z dokumentów musiał być ręcznie wprowadzony do systemu elektronicznego. Teraz zgłoszenia te będą automatycznie trafiać do naszych baz danych - dodaje.

Swoje dane w urzędzie skarbowym zaktualizujesz on-line. Kto powinien złożyć zgłoszenie ZAP-3?

Zgłoszenie ZAP-3 przeznaczone jest dla osób fizycznych, które spełniają łącznie następujące kryteria:
- są objęte rejestrem PESEL,
- nie prowadzą działalności gospodarczej,
- nie są zarejestrowane, jako podatnik podatku od towarów i usług,
- nie są płatnikami podatków,
- nie są płatnikami składek na ubezpieczenia społeczne oraz ubezpieczenia zdrowotne.

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy