Reklama

Miasto szuka nazwy dla odnowionego parku przy ulicy Szubianki w Jarocinie

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: L. Sokowicz

Miasto szuka nazwy dla odnowionego parku przy ulicy Szubianki w Jarocinie - Zdjęcie główne

foto L. Sokowicz

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Miasto szuka nazwy dla odnowionego parku przy ulicy Szubianki w Jarocinie. Każdy może zgłosić swoją propozycję.

Reklama

Uporządkowanie i zagospodarowanie zieleni w parku przy ulicy Szubianki kosztowało prawie 3,5 mln zł. To kolejne miejsce w Jarocinie - po parku Radolińskich i Gorzeńskiego, które zupełnie odmieniło swoje oblicze. 

Park przy ulicy Szubianki w Jarocinie na Światowy Dzień Ziemi

Jak podaje Urząd Miejski w Jarocinie w parku przy ulicy Szubianki zostały wykonane nowe ścieżki z kamienia i materiałów przyjaznych dla drzew. Poza tym wzmocnione zostały pomosty przy stawie, by pobocza się nie zarywały, a staw poddano oczyszczeniu. Wykonano też nowe kładki. 

Posadzono ponad 55 tysięcy nowych roślin, w tym:

  • 27 drzew (klonów i lip holenderskich),
  • prawie 20 tysięcy krzewów,
  • ponad 35 tys. bylin. 
Część terenu zmieniła się w trawniki i łąki kwietne. Ustawiono także nowe ławki, stojaki na rowery, tablice botaniczne, hoteliki dla owadów oraz kosze na śmieci. 

Prace w parku przy ulicy Szubianki zostały wykonane w ramach projektu „Rozwój systemu zieleni w Jarocinie obejmujący parki, skwery oraz zieleń przyuliczną ” Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko na lata 2014-2020, współfinansowanego ze środków Funduszu Spójności. 

Park przy ulicy Szubianki został oficjalnie oddany do użytku pod koniec kwietnia w Światowym Dniu Ziemi [więcej na ten temat czytaj TUTAJ].  

Można zgłaszać swoje propozycje nazwy parku przy ulicy Szubianki

Teraz jarociński magistrat zastanawia się, jaką nazwę powinien nosić odnowiony park. O podpowiedź poproszono mieszkańców. 

„Po przeprowadzonej rewitalizacji park przy ul. Szubianki stał się kolejnym pięknym miejscem w naszej gminie. Nowe nawierzchnie oraz mała infrastruktura, dużo zieleni zachęcają do spędzenia tutaj wolnego czasu. Jaką nazwę ma nosić jarociński park, który potocznie nazywamy „Szubianki”? Zachęcamy Was do udziału w konsultacjach społecznych w tej sprawie” - czytamy w komunikacie na ten temat.   

Propozycje nazwy parku można zgłaszać do piątku - 9 czerwca za pomocą karty konsultacyjnej - znajdziesz ją TUTAJ. Wypełnioną kartę należy następnie dostarczyć do urzędu miejskiego w następujący sposób: 

  • drogą elektroniczną na adres konsultacje.spoleczne@jarocin.pl,
  • do Biura Obsługi Klienta (ul. Kościuszki 15b),
  • przesłać na adres: Urząd Miejski w Jarocinie (al. Niepodległości 10, 63-200 Jarocin) z dopiskiem „Konsultacje - Park przy ul. Szubianki”.
Od 10 czerwca do 10 lipca odbędzie się głosowanie on-line na 10 najlepszych propozycji, spośród których zostanie wybrana nazwa parku. 

Większość za pozostawieniem dotychczasowej nazwy parku przy ulicy Szubianki w Jarocinie

Burmistrz Jarocina Adam Pawlicki zamieścił w mediach społecznościowych apel o udział w konsultacjach dotyczących nazwy parku przy ulicy Szubianki.

W komentarzach, których jest ponad 50, większość internautów opowiedziało się za tym, aby pozostała dotychczasowa, co prawda używana potocznie, ale zakorzeniona nazwa Park Szubianki albo Lasek Szubianki. Zdaniem komentujących, wystarczyłoby tylko oficjalnie ją zatwierdzić.     

Oto niektóre komentarze pod postem burmistrza:

Halina 
Lasek Szubianki był od zawsze, od stuleci i niech tak zostanie, to jest nasze miasto.

Arleta 
Moim zdaniem Park Szubianki jest to jakaś historia Jarocina.

Dżu Lian
Park ministra Szyszki. Ci, co mają olej w głowie, wiedzą, że minister Szyszko był jednym z najwybitniejszych naukowców na świecie. Wystarczy poczytać, a nie dać sprać sobie mózg przez media. To postać wybitna!

Urszula 
A komu przeszkadza nazwa Szubianki, niech tak pozostanie i tak będziemy nazywać Szubianki. 

Karolina 
Byle nie było w nazwie któregoś z panów: Szyszko, Kaczyński, Jan Paweł II, to będzie ok. A ludzie i tak będą mówić lasek Szubianki.

Beata 
A może by tak konsultacje w sprawie nazwy miejscowości Wilkowyja? Nie rozumiem, po co próba zmiany nazwy, która funkcjonuje od lat i jest zakorzeniona w rdzennych mieszkańcach Jarocina?

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy