Ponad 70 pijanych kierowców zatrzymała jarocińska policja w ubiegłym roku.
Pijany kierowca jechał drogą krajową nr 12 w Jaraczewie
Już trafiają kolejni tym razem do tegorocznej statystyki. We wtorek o godzinie 12.55 na ulicy Jarocińskiej w Jaraczewie dzielnicowy zatrzymał do kontroli kierowcę daci duster. Pojazdem kierował mieszkaniec powiatu gostyńskiego.
- Kiedy kierowca otworzył drzwi pojazdu, to nie dało się nie wyczuć zapachu alkoholu. Funkcjonariusz przeprowadził badanie, które wykazało 1,7 promila alkoholu w organizmie - mówi asp. sztab. Agnieszka Zaworska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Jarocinie.
Mężczyźnie zatrzymano prawo jazdy. Będzie odpowiadał za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości.
Zgodnie z prawem mężczyźnie grozi za to kara dwóch lat pozbawienia wolności. Ponadto za jazdę na „podwójnym gazie” sąd może orzec wobec niego także utratę uprawnień do kierowania na okres od 3 do 10 lat oraz wysokie świadczenie finansowe.
Konfiskata aut pijanych kierowców
Od 14 marca będą obowiązywały przepisy, które przewidują konfiskatę samochodu pijanym kierowcom [ZOBACZ TUTAJ]Biuro Ruchu Drogowego KGP wspólnie z firmą Neptis S.A. - operatorem komunikatora Yanosik, do 15 stycznia 2024 r. prowadzi akcję informacyjno-edukacyjną pn. „Myśl Trzeźwo”.
Akcja edukacyjna „Myśl Trzeźwo”
Pamiętajmy, że każdy kierowca prowadząc pojazd pod wpływem alkoholu jest potencjalnym zagrożeniem dla innych uczestników ruchu drogowego. W 2022 roku policjanci przeprowadzili 12. 453. 495 badań kierujących na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu ujawniając 104. 467 kierujących pod działaniem alkoholu Liczby te świadczą o tym, że osoby prowadzące pojazd po alkoholu nie mogą czuć się bezkarne.
„Przesłanie akcji „Myśl Trzeźwo” będzie promowane na stronach internetowych, w mediach społecznościowych oraz w aplikacji Yanosik, która udostępni kierowcom materiały edukacyjne dotyczące konsekwencji prawnych kierowania pojazdem pod wpływem alkoholu, opracowane w formie quizu”- czytamy na stronie KGP.
Celem działań jest uświadamianie kierowcom:
• skutków prowadzenia pojazdu pod wpływem alkoholu – ryzyko spowodowania wypadku drogowego bądź kolizji,
• odpowiedzialności karnej za kierowanie pojazdem pod wpływem alkoholu,
• obecności alkoholu w organizmie kierującego mimo, że spożywał go poprzed-niego dnia,
• potrzeby sprawdzenia zawartości alkoholu w organizmie – badanie można wy-konać w jednostkach Policji.
Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.