Reklama

Medale dla par z 50-letnim stażem. Trzeba się zgłosić do USC w Jarocinie

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Archiwum

Medale dla par z 50-letnim stażem. Trzeba się zgłosić do USC w Jarocinie - Zdjęcie główne

Medale dla par z 50-letnim stażem. Trzeba się zgłosić do USC w Jarocinie | foto Archiwum

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Do końca stycznia pary, które obchodzą w 2023 roku 50. rocznicę zawarcia związku mogą zgłosić wniosek o nadanie przez prezydenta RP medalu "Za długoletnie pożycie małżeńskie".

Reklama

Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie przyznawane są osobom, które przeżyły co najmniej 50 lat w jednym związku małżeńskim. Odznaczenia nadaje Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej na wniosek wojewody. Załatwienie sprawy trwa zwykle ok. 6-8 miesięcy od momentu dokonania zgłoszenia. Aby ułatwić formalności wniosek o ich przyznanie składa się w Urzędzie Stanu Cywilnego właściwego względem miejsca zamieszkania. Z uwagi na przepisy o ochronie danych osobowych urzędnicy mogą wystąpić o medale wyłącznie dla tych par, które zgłoszą chęć ich otrzymania.

W USC w Jarocinie wnioski przyjmowane będą do końca stycznia. Jest to możliwe od poniedziałku do piątku w godz. 8.00-16.00. W celu uzyskania szczegółowych informacji można skontaktować się z pracownikami urzędu pod nr. tel. (62) 749-96-40 lub (62) 749-96-41.    

Medale dla par z 50-letnim stażem. Trzeba się zgłosić do USC w Jarocinie 

Medale, w imieniu Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, wręcza burmistrz na specjalnie zorganizowanej uroczystości. W tym roku takie wydarzenie się nie odbyło, ponieważ USC nie otrzymało decyzji o nadaniu medali. Wszystko wskazuje na to, że w przyszłym roku odbędą się więc dwie uroczystości - zaległa z tego roku i bieżąca. Taka sytuacja miała miejsce w zeszłym roku. Wtedy jednak opóźnienie było skutkiem pandemii. Uroczystości musiały się wtedy odbywać w reżimie sanitarnym, w maseczkach i z zachowaniem odległości. Zanim pojawił się covid seniorzy byli zwykle zapraszani na kawę, ciasto i szampana, a nawet na wspólny obiad i koncert. 

Urząd Stanu Cywilnego w Jarocinie mieści się obecnie w budynku przy ul. Śródmiejskiej 28. Jest to budynek należący dawniej do administracji szpitala. Nazywany był "belwederkiem". Budynek jest dostępny dla osób niepełnosprawnych. Oprócz USC i sali ślubów znajdują się w nim również wydziały zajmujące się wydawaniem dowodów, działalnością gospodarczą, lokalami socjalnymi, ewidencją ludności i meldunkami.   

ZOBACZ RÓWNIEŻ:

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy