Reklama

Jarocin. 55 par otrzymało zaległe medale na 50. rocznicę ślubu

Opublikowano: 17 czerwca 2021 08:25
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Jubilaci zawarli związek małżeński w 1970 roku. 50. rocznicę ślubu obchodzili zatem w ubiegłym roku, jednak z uwagi na panujące wówczas obostrzenia sanitarno-epidemiczne oficjalną uroczystość trzeba było odłożyć w czasie.

Reklama

Uroczystość z zachowaniem zasad reżimu sanitarnego odbyła się w sali widowiskowej Jarocińskiego Ośrodka Kultury. Niespodzianką dla jubilatów był koncert szlagierów z dawnych lat. Wykonali je znani i lubiani miejscowi muzycy: Zbigniew Obara i Leszek Świderski związani ze Społecznym Ogniskiem Muzycznym w Jarocinie. Pamiątkowe zdjęcie grupowe zostało tym razem wykonane na zewnątrz, na schodach JOK-u.

Jarocin. 55 par otrzymało zaległe medale na 50. rocznicę ślubu

W czasach przed wybuchem pandemii uroczystości wręczenia prezydenckich odznaczeń odbywały się zawsze jesienią. W ostatnich latach w restauracji "Słoneczna", gdzie na uczestników oprócz koncertu czekał również obiad. W obecnej sytuacji niemożliwe było zorganizowanie obchodów w dotychczasowej formie. 

Jarocin. 55 par otrzymało zaległe medale na 50. rocznicę ślubu

Jubilaci zawarli związek małżeński w 1970 roku. 50. rocznicę ślubu obchodzili zatem w ubiegłym roku, jednak z uwagi na panujące wówczas obostrzenia sanitarno-epidemiczne oficjalną uroczystość wręczenia medali za ich długoletnie pożycie trzeba było odłożyć w czasie.Wspaniałego jubileuszu pogratulowali parom burmistrz Jarocina, Adam Pawlicki oraz radna rady Miejskiej w Jarocinie, Karolina Wielińska-Kuś. Skierowali pod adresem par słowa uznania za zgodne i długie pożycie małżeńskie oraz za piękny przykład dla młodego pokolenia.

- Niech zawsze towarzyszyły Państwu wzajemna prawda i przyjaźń. Niech dopisuje: zdrowie, szczęście, pogoda ducha. Życzymy, aby miłość i przywiązanie najbliższych w pełni wynagrodziły wam przebyte trudy - powiedział włodarz gminy.

Jarocin. 55 par otrzymało zaległe medale na 50. rocznicę ślubu

Następnie dokonał dekoracji par małżeńskich z gminy Jarocin, które były obecne na wtorkowej uroczystości. Medale "Za długoletnie pożycie małżeńskie" przyznawane są przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej. Warunkiem jego otrzymania jest przeżycie w jednym związku 50 lat. W związku z ustawą o ochronie danych osobowych pary muszą się same zgłaszać do urzędów

Jubilaci, poza medalami, otrzymali także listy gratulacyjne i komplet filiżanek z herbem gminy Jarocin, którymi obdarowywano pary małżeńskie obchodzące Złote Gody w poprzednich latach. 

Medale za „Długoletnie Pożycie Małżeńskie” otrzymali:

Mirosława i Bronisław Andrzejczakowie, Halina i Andrzej Biernacikowie,  Krystyna i Bronisław Czeszykowie,  Maria i Kazimierz Drzewieccy, Krystyna i Bolesław Furmaniakowie,  Elżbieta i Eugeniusz Gęściakowie, Krystyna i Aleksander Grygielowie, Halina i Andrzej Grygielowie, Stanisława i Marian Gurzyńscy, Zofia i  Franciszek Guździołowie, Zofia i  Ryszard Hałasowie, Maria i Henryk Ignasiakowie, Wiesława  i Ryszard Jackowie, Krystyna i Mieczysław Jędraszczykowie, Teresa i  Bronisław Jóskowiakowie, Maria i Florian Kajdaniakowie, Maria i Janusz Kałmuccy, Maria i Władysław Kempowie, Maria i Władysław Kędzierscy, Genowefa i Henryk Kołodziejczakowie, Regina i Leon Konkolewscy, Kazimiera i Henryk Korasiakowie, Wanda i Zdzisław Kościańscy, Aniela i Tadeusz Kuberkowie, Irena i Roman Kukfiszowie, Teresa i Herbert Laidowie, Maria i Wiesław Leśniakowie, Danuta i Zenon Maćkowiakowie, Bożena i Ryszard Malinowscy, Genowefa i Mieczysław Marzyńscy, Lucja i Stanisław Naskręccy, Krystyna i Marek Neyderowie, Teresa i Stanisław Nowaczykowie , Krystyna i Władysław Pawełczykowie, Danuta i Jan Pawlakowie, Lucyna i Józef Potasiowie, Wanda i  Kazimierz Półrolniczakowie, Zofia i Jan Radomscy, Teresa i Ryszard Reszelscy, Wanda i Henryk Robakowie, Teresa i  Andrzej Rydlińscy, Bogumiła i Józef Skrzypczakowie, Teresa i Józef Spychajowie, Teofila i Stanisław Szulcowie,  Zofia i Andrzej Szymankiewiczowie, Zofia i Bogdan Szymańscy, Teresa i Edward Twarogowscy, Helena i Eugeniusz Tworkowie,  Lucyna i Stefan Walczakowie,  Krystyna i Kazimierz Wojtczakowie, Stanisława i Władysław Wyrwasowie,  Halina i Jan Wyzujakowie, Barbara i  Bogdan Zaradni,  Maria i Jerzy Żarczyńscy, Helena i Andrzej Żurkowie.

 

[ZOBACZ RÓWNIEŻ] W poprzednim tygodniu wręczone zostały medale "Za długoletnie pożycie małżeńskie" otrzymali jubilaci z gminy Kotlin

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (3)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

 • 2 miesiące temu | ocena +2 / -4

  JUBILAT

  Fliżanki chętnie oddam burmistrzowi.Mam lepsze. Proszę wziąść przykład z Kotlina

  • 2 miesiące temu | ocena +2 / -1

   DO JUBILATA - pani pseudojubilat

   Proszę je przynieść , chętnie przymiemy . !!! Trzeba cieszyć się życiemi i tą chwilą która była. Samo zaproszenie jubilatów to wielki zaszczyt , a nie zwracanie uwagę na FILIŻANKI. Jak ktoś dowcipny ma lepsze w domu to niech sobie tą kawkę w domu powtórzy i wypią ją razem !! Zazwyczaj jest tak,że ktoś w swoim domu ma burdel i pije z garnuszka ale na wszystko zwraca uwagę drugiemu. Proszę się już nie popisywać, Co ma piernik do wiatraka !! Do Kotlina, jak tam są może ze trzy to można postaweić nawet zastawę ze złota . A może jeszcze kelnerki były nie takie ??? A może nie wykwalifikowane, a może żle ubrane, a może podały z prawej strony a nie z lewej, BRAWO BURMISTRZ.

   • 2 miesiące temu | ocena +2 / -1

    Jarociniak

    Przecież emeryci otrzymali 13 emeruyturkę, to niećh sobie kupią piękną zastawę, ale te wręczone przez BURMISTRZA to tylko symboliczna pamiątka , Samo złożenie życzeń to rzecz piękna, Pani JUBILATKO myślała Pani ,że Burmistrz będzie rozdawał kopertki i CACYKI. !! Kwiatki to niech Pani dzieci dadzą ,że żeście ich wychowali. Cieszyć się zdrowiem i miłością . Pozdrawiam Jarociniak