Reklama

Jarocin. 55 par otrzymało zaległe medale na 50. rocznicę ślubu

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Jubilaci zawarli związek małżeński w 1970 roku. 50. rocznicę ślubu obchodzili zatem w ubiegłym roku, jednak z uwagi na panujące wówczas obostrzenia sanitarno-epidemiczne oficjalną uroczystość trzeba było odłożyć w czasie.

Reklama

Uroczystość z zachowaniem zasad reżimu sanitarnego odbyła się w sali widowiskowej Jarocińskiego Ośrodka Kultury. Niespodzianką dla jubilatów był koncert szlagierów z dawnych lat. Wykonali je znani i lubiani miejscowi muzycy: Zbigniew Obara i Leszek Świderski związani ze Społecznym Ogniskiem Muzycznym w Jarocinie. Pamiątkowe zdjęcie grupowe zostało tym razem wykonane na zewnątrz, na schodach JOK-u.

Jarocin. 55 par otrzymało zaległe medale na 50. rocznicę ślubu

W czasach przed wybuchem pandemii uroczystości wręczenia prezydenckich odznaczeń odbywały się zawsze jesienią. W ostatnich latach w restauracji "Słoneczna", gdzie na uczestników oprócz koncertu czekał również obiad. W obecnej sytuacji niemożliwe było zorganizowanie obchodów w dotychczasowej formie. 

Jarocin. 55 par otrzymało zaległe medale na 50. rocznicę ślubu

Jubilaci zawarli związek małżeński w 1970 roku. 50. rocznicę ślubu obchodzili zatem w ubiegłym roku, jednak z uwagi na panujące wówczas obostrzenia sanitarno-epidemiczne oficjalną uroczystość wręczenia medali za ich długoletnie pożycie trzeba było odłożyć w czasie.Wspaniałego jubileuszu pogratulowali parom burmistrz Jarocina, Adam Pawlicki oraz radna rady Miejskiej w Jarocinie, Karolina Wielińska-Kuś. Skierowali pod adresem par słowa uznania za zgodne i długie pożycie małżeńskie oraz za piękny przykład dla młodego pokolenia.

- Niech zawsze towarzyszyły Państwu wzajemna prawda i przyjaźń. Niech dopisuje: zdrowie, szczęście, pogoda ducha. Życzymy, aby miłość i przywiązanie najbliższych w pełni wynagrodziły wam przebyte trudy - powiedział włodarz gminy.

Jarocin. 55 par otrzymało zaległe medale na 50. rocznicę ślubu

Następnie dokonał dekoracji par małżeńskich z gminy Jarocin, które były obecne na wtorkowej uroczystości. Medale "Za długoletnie pożycie małżeńskie" przyznawane są przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej. Warunkiem jego otrzymania jest przeżycie w jednym związku 50 lat. W związku z ustawą o ochronie danych osobowych pary muszą się same zgłaszać do urzędów

Jubilaci, poza medalami, otrzymali także listy gratulacyjne i komplet filiżanek z herbem gminy Jarocin, którymi obdarowywano pary małżeńskie obchodzące Złote Gody w poprzednich latach. 

Medale za „Długoletnie Pożycie Małżeńskie” otrzymali:

Mirosława i Bronisław Andrzejczakowie, Halina i Andrzej Biernacikowie,  Krystyna i Bronisław Czeszykowie,  Maria i Kazimierz Drzewieccy, Krystyna i Bolesław Furmaniakowie,  Elżbieta i Eugeniusz Gęściakowie, Krystyna i Aleksander Grygielowie, Halina i Andrzej Grygielowie, Stanisława i Marian Gurzyńscy, Zofia i  Franciszek Guździołowie, Zofia i  Ryszard Hałasowie, Maria i Henryk Ignasiakowie, Wiesława  i Ryszard Jackowie, Krystyna i Mieczysław Jędraszczykowie, Teresa i  Bronisław Jóskowiakowie, Maria i Florian Kajdaniakowie, Maria i Janusz Kałmuccy, Maria i Władysław Kempowie, Maria i Władysław Kędzierscy, Genowefa i Henryk Kołodziejczakowie, Regina i Leon Konkolewscy, Kazimiera i Henryk Korasiakowie, Wanda i Zdzisław Kościańscy, Aniela i Tadeusz Kuberkowie, Irena i Roman Kukfiszowie, Teresa i Herbert Laidowie, Maria i Wiesław Leśniakowie, Danuta i Zenon Maćkowiakowie, Bożena i Ryszard Malinowscy, Genowefa i Mieczysław Marzyńscy, Lucja i Stanisław Naskręccy, Krystyna i Marek Neyderowie, Teresa i Stanisław Nowaczykowie , Krystyna i Władysław Pawełczykowie, Danuta i Jan Pawlakowie, Lucyna i Józef Potasiowie, Wanda i  Kazimierz Półrolniczakowie, Zofia i Jan Radomscy, Teresa i Ryszard Reszelscy, Wanda i Henryk Robakowie, Teresa i  Andrzej Rydlińscy, Bogumiła i Józef Skrzypczakowie, Teresa i Józef Spychajowie, Teofila i Stanisław Szulcowie,  Zofia i Andrzej Szymankiewiczowie, Zofia i Bogdan Szymańscy, Teresa i Edward Twarogowscy, Helena i Eugeniusz Tworkowie,  Lucyna i Stefan Walczakowie,  Krystyna i Kazimierz Wojtczakowie, Stanisława i Władysław Wyrwasowie,  Halina i Jan Wyzujakowie, Barbara i  Bogdan Zaradni,  Maria i Jerzy Żarczyńscy, Helena i Andrzej Żurkowie.

 

[ZOBACZ RÓWNIEŻ] W poprzednim tygodniu wręczone zostały medale "Za długoletnie pożycie małżeńskie" otrzymali jubilaci z gminy Kotlin

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy