Reklama

Matura Jarocin 2022. Jak poszła matematyka i polski? [WIDEO]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Janek Marcinkowski

Matura Jarocin 2022. Jak poszła matematyka i polski? [WIDEO] - Zdjęcie główne

Matura Jarocin 2022 | foto Janek Marcinkowski

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Matura Jarocin 2022. Zobacz wypowiedzi maturzystów po pierwszych egzaminach. Czy matura z matematyki i polskiego była łatwa?

Reklama

5 maja 2022 r. odbył się egzamin maturalny z matematyki. W związku z tym postanowiliśmy zapytać tegorocznych maturzystów z Jarocina jak im poszło. To szczególny rok, ponieważ po dwóch latach matur w stanie pandemii w tym roku wreszcie abiturienci przystepują do egzaminu dojrzałości w normalnych warunkach bez obostrzeń i organiczeń covidowych.

W Polsce egzamin maturalny zdaje blisko 290 tysięcy osób. Maturzyści muszą przystąpić do trzech przedmiotów na poziomie podstawowym (język polski, matematyka i język obcy nowożytny), a także jednego przedmiotu na poziomie rozszerzonym (w dniach 9-20 maja). Podobnie jak w minionym roku, nie będzie obowiązkowej części ustnej. Mogą jednak to niej przystąpić osoby, którym wynik z tej części egzaminu będzie potrzebny przy rekrutacji do zagranicznej szkoły wyższej.

Matura 2022. Kiedy egzaminy poprawkowe?

Aby zdać maturę, abiturient musi uzyskać minimum 30 procent punktów z egzaminów obowiązkowych.

Kto z przyczyny losowych lub zdrowotnych nie przystąpi do egzaminu w maju, będzie mógł to uczynić w sesji dodatkowej. Została ona zaplanowana w dniach 1-15 czerwca. Z kolei, egzamin w trybie poprawkowym - dla tych, którzy nie zdali jednego przedmiotu obowiązkowego w formie pisemnej - odbędzie się 23 sierpnia.

Ponad 600 maturzystów w powiecie jarocińskim zdaje maturę 2022

W sześciu szkołach powiatu jarocińskiego do matury przystąpiło dzisiaj 609 osób:

  • 239 w Zespole Szkół Ponadpodstawowych nr 1 w Jarocinie,
  • 160 w Liceum Ogólnokształcącym w Jarocinie,
  • 143 w Zespole Szkół Ponadpodstawowych nr 2 w Jarocinie,  
  • 51 w Zespole Szkół Przyrodniczo-Biznesowych w Tarcach,
  • 8 w Liceum Społecznym w Jarocinie,
  • 8 w Liceum Akademii Dobrej Edukacji.

Matematyka i Język polski na maturze

Egzamin z matematyki rozpoczął się o godzinie 9:00 i trwał 170 min. Wybraliśmy się dzisiaj pod ZSP nr 1 i ZSP nr 2 w Jarocinie, aby zapytać maturzystów jak im poszło. Zdania na temat egzaminu z królowej nauk były podzielone. Jedni twierdzili, że egzamin był bardzo łatwy i posżło im świetnie. Natomiast znaleźli się też tacy, którzy nie mieli nawet ochoty, żeby się wypowiadać. Najtrudniejsze, dla większości osób okazało się ostatnie zadanie. 

Udało nam się zapytać też maturzystów o egzamin z Języka polskiego. Tutaj prawie wszyscy mówili, że test czytelniczy był dosyć łatwy. Jeśli chodzi o rozprawkę - większość osób wybrała drugi temat. Powoływano się nawet na Wiedźmina, a także piosenki czy seriale.

Więcej dowiecie się z WIDEO poniżej

Mamy tutaj maturzystów? Jak poszły Wam pierwsze egzaminy? Piszcie w komentarzach

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy