Reklama

Wyniki matur 2019. Jak poszło maturzystom? Pierwsze komentarze [WIDEO]

Opublikowano:
Autor:

Wyniki matur 2019. Jak poszło maturzystom? Pierwsze komentarze [WIDEO] - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości

Jarocin. Matura 2019. Wyniki matur 2019 w Jarocinie.


 

Maturzyści wreszcie mogą powiedzieć, że są absolwentami liceum. Otrzymali dzisiaj wyniki egzaminu dojrzałości. Wielu wychodziło ze szkół radosnych, choć zdarzały się też wyrazy niezadowolenia czy przekleństwa. W skali całego kraju maturę zdało 80,5 % uczniów. Kolejne 13 % ma szansę na zdanie egzaminu poprawkowego, który odbędzie się 20 sierpnia. Bardzo zbliżone wyniki mają również uczniowie na terenie naszego województwa.


 

Jeżeli chodzi o wyniki jarocińskich szkół to zadowolenia z wyników matur nie krył dyrektor Liceum Ogólnokształcącego w Jarocinie – Marek Tyrakowski:

 

 

– Na 151 zdających 146 osób zdało maturę w pierwszym terminie. Ta piątka, która nie zaliczyła matury będzie miała szansę na poprawę w sierpniu, a ich wyniki z maja oscylowały w okolicach progu zdania. Jestem dobrej myśli i mam nadzieję, że szkoła drugi rok z rzędu będzie miała stu procentową zdawalność matur. Chciałbym, żeby to była szkolna tradycja

 

 

 

Nieco mniejsze zadowolenie było ZSP numer 2 w Jarocinie. Vice dyrektor jarocińskiej „dwójki” Dorota Gromada przyznaje, że egzamin nie wypadł tak dobrze jak tego oczekiwali:

 

 

- Z wyników tegorocznego egzaminu nie jesteśmy do końca zadowoleni, mamy nadzieję, że uczniowie, którzy mogą przystąpić do egzaminu poprawkowego w sierpniu ten egzamin zdadzą. W porównaniu z zeszłym rokiem wyniki matury w wypadku liceum są lepsze, a w przypadku technikum gorsze. Sądzimy, że wyniki technikum są gorsze, ponieważ w tym roku do egzaminu przystąpili prawie wszyscy uczniowie technikum, być może uczniowie nałożyli większy nacisk na egzamin zawodowy niż na egzamin maturalny.

 

 

Zobacz co mieli do powiedzenia maturzyści po otrzymaniu wyników egzaminu dojrzałości w wideo poniżej:

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE