Martwego wilka znaleziono na terenie gminy Żerków. Najprawdopodobniej został zastrzelony

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Martwego wilka znaleziono na terenie gminy Żerków. Najprawdopodobniej został zastrzelony - Zdjęcie główne
Zobacz
galerię
3
zdjęć

Udostępnij na:
Facebook
Wiadomości Martwego wilka z raną postrzałową znaleziono na terenie gminy Żerków. Nieżyjące zwierzę zostało przekazane do ekspertyzy, aby ustalić okoliczności jego śmierci.

Od czasu do czasu czytelnicy informowali nas o zauważeniu obecności wilków na terenie Nadleśnictwa Jarocin. Miały być widywane w Podlesiu (gmina Żerków), czy też na granicy powiatów pleszewskiego i jarocińskiego - w rejonie Lutyni i Orpiszewka (gmina Kotlin).

Na terenie Nadleśnictwa Jarocin znaleziono martwego wilka  

Wczoraj Zespół Parków Krajobrazowych Województwa Wielkopolskiego przekazał informację, że na terenie gminy Żerków znaleziono martwego wilka - około 9-miesięczną samicę. 

"Trwają czynności związane z ustaleniem przyczyny śmierci wilka. Najprawdopodobniej doszło do postrzelenia. Zwierzę zostało znalezione w odległości około 200 metrów od ambony myśliwskiej” - czytamy na stronie Zespołu Parków Krajobrazowych Województwa Wielkopolskiego.

Policja w Jarocinie wyjaśnia okoliczności zastrzelenia wilka w gminie Żerków   

Sprawa trafiła na policję w Jarocinie. 

 - W kompleksie leśnym przy drodze Gąsiorów - Lgów pracownik Zespołu Parków Krajobrazowych Województwa Wielkopolskiego ujawnił martwego wilka z raną postrzałową. Nieżyjące zwierzę zostało przez nas zabezpieczone i będzie poddane badaniom - informuje asp. sztab. Agnieszka Zaworska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Jarocinie. 

Policja prowadzi sprawę pod kątem znęcania się nad zwierzętami.

 - Artykuł 35 ustawy o ochronie zwierząt opisuje zabicie i uśmiercenie zwierzęcia - wyjaśnia policjantka. 

Nagroda za wskazanie sprawcy postrzelenia wilka   

Koło łowieckie 66 „Knieja” w Czeszewie zdecydowało się na ufundowanie nagrody za przekazanie informacji, które będą pomocne w ustalaniu sprawcy zastrzelenia wilka. Wszyscy, który posiadają jakiekolwiek informacje proszeni są o kontakt za pośrednictwem adresu klkniejaczeszewo@gmail.com
Nagroda wynosi 5 tys. zł.                  

Należy bać się wilków?

Wilk jest bezpośrednim przodkiem psa, jednak wygląda inaczej, niż większość współczesnych ras psów. Ma sylwetkę maratończyka, z wąską klatką piersiową, chudym zadem oraz długimi kończynami. Może ważyć nawet 60 kg. Wilki żyją w grupach rodzinnych, zwanych watahami. Zwierzęta te są zwykle aktywne w nocy. W ciągu doby mogą przemierzyć około 20 km. 

Wilki są bardzo płochliwe. Zazwyczaj unikają kontaktu z ludźmi. Jak mówią leśnicy - nie należy się ich bać, ale trzeba zachować stosowny dystans. Za kolei, naukowcy uspokajają, że nie grozi nam na razie inwazja wilków, a poza tym nie odnotowano jeszcze przypadków, aby te zwierzęta - mimo że zbliżają się do zabudowań w poszukiwaniu jedzenia - atakowały ludzi.

Wilk jest w Polsce gatunkiem chronionym i za jego zabicie grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.

                      

WRÓĆ DO ARTYKUŁU
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy