Reklama

Reklama

Kto poprowadzi Środowiskowy Dom Samopomocy w Dobieszczyźnie?

Opublikowano: pt, 17 lip 2020 14:22
Autor:

Kto poprowadzi Środowiskowy Dom Samopomocy w Dobieszczyźnie? - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości

Reklama

W Dobieszczyźnie powstanie Środowiskowy Dom Samopomocy. Gmina Żerków pozyskała na ten cel dofinansowanie. Kto poprowadzi placówkę?

 

 

Środowiskowe domy samopomocy, zwane inaczej ośrodkami wsparcia, to placówki, które przygotowują do samodzielnego życia w społeczeństwie osoby niepełnosprawne intelektualnie oraz chorych psychicznie. Przede wszystkim są to domy dziennego lub całodobowego pobytu, w których osoby z zaburzeniami psychicznymi mogą otrzymać częściową opiekę i pomoc w zaspokajaniu niezbędnych potrzeb życiowych oraz posiłek.

 

Nowy Środowiskowy Dom Samopomocy powstanie w budynku po byłym domu dziecka prowadzonym przez siostry selezjanki. Obecnie należy on do diecezji kaliskiej. - Mamy porozumienie z diecezją. To tam będziemy chcieli prowadzić ten dom - poinformował burmistrz Michał Surma. W gminie Żerków podobna placówka była prowadzona w Raszewach. Z czasem została przekształcona w Dom Pomocy Społecznej. Osoby niepełnosprawne intelektualnie lub z chorobami psychicznymi musiały być więc dowożone do ŚDS w Czerminie.

 

Żerkowski urząd pozyskał dotację w wysokości 595 tys. zł. 10 lipca w Wojewódzkim Urzędzie Wielkopolskim została podpisana stosowna umowa pomiędzy wojewodą Łukaszem Mikołajczykiem i ministrem rodziny i polityki społecznej Marleną Maląg, a burmistrzem Michałem Surmą i skarbnikiem Agnieszką Rosiejką.

 

Pieniądze, które otrzymaliśmy zostaną, przeznaczone na przystosowanie budynku do potrzeb podopiecznych, którzy będą tam przebywać. W grudniu zostaną nam przekazane środki na funkcjonowanie placówki - tłumaczy burmistrz.

 

Środowiskowy Dom Samopomocy prawdopodobnie nie będzie osobną jednostką budżetową. Ma go poprowadzić organizacja pozarządowa. Wszystko jest jednak w fazie projektu. 

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (5)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

 • rok temu | ocena +4 / -0

  Ccc

  Kto będzie mógł być podopiecznym tego domu i jaka będzie opieka i koszt pobytu

 • rok temu | ocena +3 / -1

  kukułcze jajo

  Kto będzie finansował ten dom pomocy społecznej? Właścicielem jest diecezja, więc jaki bedzie czynsz i jaki to będzie mieć wpływ na budżet gminy? Kukułcze jajo, bo nie udało się sprzedać?

 • rok temu | ocena +4 / -0

  Lukaj

  Tylko zerknij a zobaczysz

 • rok temu | ocena +6 / -7

  Oburzony

  Najlepiej zakonnice z dzieciakami wypierdolic a psycholi nawciskac, ta cała diecezja Kaliska to jedna wielka mafia aby kasa i kasa, wstyd