Reklama

Krajowa Administracja Skarbowa wyjaśnia zawiłości Polskiego Ładu

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Zdjęcie poglądowe

Krajowa Administracja Skarbowa wyjaśnia zawiłości Polskiego Ładu - Zdjęcie główne

Krajowa Administracja Skarbowa wyjaśnia zawiłości Polskiego Ładu | foto Zdjęcie poglądowe

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Krajowa Administracja Skarbowa wyjaśnia zawiłości Polskiego Ładu.

Reklama

Masz pytania o swoją pensję, PIT-2, ulgę dla klasy średniej, preferencje podatkowe dla biznesu, obliczanie wynagrodzeń - te i inne pytania możesz zadać poprzez infolinię oraz kontaktując się z urzędem skarbowym.

Sprawdź też przewodniki i bazę Q&A przygotowaną przez Krajową Administrację Skarbową.

Dzięki kalkulatorowi każdy może wyliczyć swoją miesięczną pensję „na rękę”

wiecejwportfelach.gov.pl i podatki.gov.pl - te dwa portale internetowe to podstawowe źródła informacji na temat podatkowej reformy. Najważniejsze informacje znajdą tam dla siebie zarówno osoby pracujące na etacie, seniorzy jak i przedsiębiorcy. Jest też specjalna zakładka dotycząca wsparcia dla rodzin.

Dzięki kalkulatorowi każdy może wyliczyć swoją miesięczną pensję „na rękę”. Na portalach znajdują się też przewodniki dotyczące konkretnych zagadnień i rozwiązań (obecnie ulga dla klasy średniej, PIT-2, PIT-0 dla seniora).

Dodatkowo na podatki.gov.pl i wiecejwportfelach.gov.pl znajdziesz też pytania i odpowiedzi, które przybliżą ci konkretne zagadnienia związane z podatkowym Polskim Ładem. Sekcja najczęściej zadawanych pytań jest na bieżąco aktualizowana. Pytania są podzielone tak, aby każdy mógł łatwo odnaleźć interesującą go informację.

Infolinia Krajowej Informacji Skarbowej

Infolinia KIS dostępna jest pod numerami telefonów:
801-055-055 (z telefonów stacjonarnych),
(22) 330-03-30 (z telefonów komórkowych).

Po połączeniu się i wybraniu numeru 8 zostaniesz przekierowany do konsultantów udzielających informacji o reformie podatkowej i poproszony o określenie tematu rozmowy:
- jesteś pracownikiem medycznym - wybierz 0,
- podatek od towarów i usług, identyfikacja podatkowa - wybierz 1,
- podatek dochodowy od osób fizycznych (PIT) - wybierz 2,
- podatek dochodowy od osób prawnych (CIT) - wybierz 3.

Zachęcamy też do kontaktu w sprawach podatkowych poprzez Multikanałowe Centrum Informacji „Polski Ład” dostępne pod numerem (22) 765-64-64.

UWAGA - NAGRAJ NAM TEMAT - Zobacz TUTAJ

Urzędy skarbowe są czynne dłużej

Żeby wyjaśnić wszelkie niejasności i pomóc - zwłaszcza przedsiębiorcom, administracja skarbowa uruchomiła specjalne dyżury podatkowe.

W dni robocze - od poniedziałku do piątku - pracownicy urzędów skarbowych - także w Jarocinie, udzielają informacji o nowych rozwiązaniach podatkowych zawartych w Polskim Ładzie w godzinach pracy urzędów.

Z dyżuru można skorzystać telefonicznie (w Jarocinie pod numerem telefonu: (62) 505-60-42) lub osobiście - po wcześniejszym umówieniu wizyty w urzędzie między innymi poprzez system rezerwacji wizyt dostępny na stronie wizyta.podatki.gov.pl lub pod numerem telefonu: rezerwacja wizyty - (62) 505-60-21.

Do kontaktu z wybranym urzędem dostępna jest również strona www.wielkopolskie.kas.gov.pl

Skarbówka kontaktuje się z przedsiębiorcami

Pracownicy urzędów skarbowych kontaktują się z przedsiębiorcami celem analizy potrzeb wsparcia ich kadr księgowo-finansowych przy wyliczaniu wynagrodzenia na nowych zasadach wprowadzonych przez rozporządzenie z 7 stycznia.

Wszyscy zainteresowani zmianami wprowadzonymi w ramach Polskiego Ładu, mogą również korzystać ze wsparcia przy pomocy wirtualnego asystenta (chatbox) na stronie https://www.gov.pl/web/polski-lad

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy