Reklama

Kotlin. Ponownie zajmą się dopłatami do wymiany pieców

Opublikowano: 29 marca 2021 08:48
Autor: | Zdjęcie: Elżbieta Rzepczyk

 Kotlin. Ponownie zajmą się dopłatami do wymiany pieców  - Zdjęcie główne

Lutowa sesja Rady Gminy Kotlin | foto Elżbieta Rzepczyk

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości 19 punktów liczy porządek obrad dzisiejszej (29 marca) sesji Rady Gminy Kotlin.

Reklama

 Radni wysłuchają sprawozdania z realizacji zadań z zakresu wspierania rodziny i  pieczy zastępczej za rok 2020.


  Zapoznają się z informacją z wysokości średnich wynagrodzeń nauczycieli na poszczególnych stopniach awansu zawodowego w szkołach i przedszkolu prowadzonych przez gminę za 2020 rok. Jednym z ważniejszych zadań będzie podjęcie uchwały o dotacji do wymiany pieców węglowych.

 

Rada gminy uchwałą zajmowała się na styczniowej sesji. Została unieważniona przez Kolegium Regionalnej Izby Obrachunkowej w Poznaniu.

Po pierwsze urzędnicy RIO zakwestionowali zapis, że dotacja będzie udzielana do przedsięwzięć, które zostały zrealizowane w okresie nie wcześniejszym niż 6 miesięcy od daty złożenia wniosku. Według RIO najpierw beneficjent powinien złożyć wniosek, podpisać umowę i dopiero potem przystąpić do zakupów urządzeń i wymiany źródła ogrzewania.                                              

Inspektorzy dopatrzyli się jeszcze jednego błędu. W przyjętym do styczniowej uchwały załączniku o zasadach udzielania dotacji zapisano, że dopłata będzie udzielana do 50 procent kosztów. Zdaniem RIO takie określenie jest niejednoznaczne. „Określenie wysokości dotacji poprzez wskazanie jedynie górnej granicy wielkości dotacji, pozostawiając swobodę ustalania kwoty udzielonej dotacji od tej granicy w dół powoduje, że ubiegający się o dotację beneficjent nie będzie miał wiedzy, jakiej kwoty dotacji z budżetu gminy może oczekiwać” -  napisano w uzasadnieniu do unieważnienia uchwały. Urzędnicy podkreślali, że wójt będzie miał dowolność w zakresie obliczania wysokości dopłaty, a taka sytuacja jest niezgodna z prawem. 
Unieważnienie uchwały opóźniło przyznawanie dotacji.    

Radni rozpatrzą uchwały w sprawie udzielenia dotacji dla powiatu na budowę drogi powiatowej Hilarów-Wola Książęca oraz współfinansowania zakupu samochodu nieoznakowanego z przeznaczeniem dla służby kryminalnej jarocińskiej policji. Komendant wnioskował o 57.500 zł. Radni zaproponowali  10 tys. zł. Ile ostatecznie samorząd przyzna, będzie wiadomo po dzisiejszej sesji.                

 Sesję zaplanowano na godz. 13.00, w sali  Domu Kultury w Kotlinie.
 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.