Reklama

Jarocin. Włamywacze do marketów nadal pozostają na wolności

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: uniwersalne jarocinska.pl

   Jarocin. Włamywacze do marketów nadal pozostają na wolności  - Zdjęcie główne

Jarocin. Włamywacze do marketów wciąż pozostają na wolności | foto uniwersalne jarocinska.pl

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Dali znać Jarocińska policja ma powody do zadowolenia. Nie dość, że spadła przestępczość, to jeszcze wzrosła wykrywalność.

 815 przestępstw miało miejsce w 2020 r. na terenie powiatu jarocińskiego. To oznacza, że przestępczość nieznacznie spadła w porównaniu z 2019 rokiem - 875. Średnio daje to 2,2 zdarzenia na dobę.


     
 Policji udało się wykryć 84 procent sprawców, a w 2019 roku to statystycznie było 82,1% sprawców.

 

- Nie ma takich miejsc, gdzie nie dochodzi do żadnych przestępstw i wykroczeń. Patrząc na stan bezpieczeństwa, to myślę, że nie jest idealnie, ale nie jest najgorzej. Nasz powiat jest bezpieczny - mówi st. asp. Agnieszka Zaworska, oficer prasowy KPP w Jarocinie.Podkreśla, że w przypadku rozboju, bójki czy pobicia policjantom udało się  ustalić i ująć wszystkich sprawców, którzy poniosą odpowiedzialność. - Priorytetem policji jest zatrzymywanie sprawców, którzy wyrządzają szkodę na mieniu czy zdrowiu innych osób. Będziemy robili wszystko, aby sprawców ustalić i doprowadzić przed sąd - zaznacza policjantka. Niestety policji nie udało się ująć włamywaczy do marketów Dino.     

7 samochodów skradziono w ubiegłym roku. Funkcjonariuszom udało się odzyskać 3 z nich.
                                
W minionym roku nie było przestępstw najcięższego kalibru - morderstw i zabójstw. Niestety doszło do dwóch gwałtów, ale ze względu na dobro pokrzywdzonych kobiet organy ścigania nie informowały o sprawach. Sprawcy zostali ustaleni i zatrzymani. Jednak oba śledztwa umorzono.

 

- W toku tego postępowania prowadzonego przez prokuraturę w Jarocinie wykonano czynności przewidziane procedurą karną. Jedną z nich jest przesłuchanie w obecności psychologa przed sądem. Z tego przesłuchania sporządzona jest opinia, która nie pozwoliła na kontynuowanie postępowania. Zostało umorzone - wyjaśnia prokurator Maciej Meler, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wielkopolskim.

Drugie dochodzenie przerwano ze względu na śmierć mężczyzny podejrzanego o dokonanie gwałtu.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy