reklama

Kompletnie pijany mieszkaniec gminy Żerków spowodował kolizję. Czy straci samochód?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Kompletnie pijany mieszkaniec gminy Żerków spowodował kolizję. Czy straci samochód? - Zdjęcie główne

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WiadomościMiał 3,5 promila alkoholu. W takim stanie wsiadł za kierownicę skody i spowodował kolizję. Czy straci samochód?
reklama

Pomimo ciągłych apeli policji i tragicznych doniesień medialnych, wciąż są osoby, które wsiadają za kierownicę po alkoholu - nie myśląc o tym jak poważne zagrożenia powodują. Jarocińska policja podała informację o kompletnie pijanym mieszkańcu gminy Żerków.      

 - We wtorek o godzinie 12.10 w Lubini Małej kierujący skodą 35-latek z gminy Żerków nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu i zderzył się z mercedesem viano, którym jechał mieszkaniec gminy Jarocin – relacjonuje asp. sztab. Agnieszka Zaworska, oficer prasowy KPP w Jarocinie.  

 Mieszkaniec gminy Żerków miał 3,5 alkoholu i spowodował kolizję  

W wyniku zdarzenia doszło do uszkodzenia ogrodzenia jednej z posesji. Kiedy policjanci zajechali na miejsce okazało się, że sprawca kolizji był w stanie nietrzeźwości. Mężczyzna wydmuchał 3,5 promila alkoholu. Dzisiaj po południu ma się zgłosić do Komendy Powiatowej Policji w Jarocinie. Tam z nim zostaną wykonane czynności.

reklama

Czy pijany kierowca straci auto?  

14 marca w życie weszły przepisy o konfiskacie pojazdów nietrzeźwym kierowcom. Mogą je stracić osoby, które będą prowadzić samochód, czy też motocykl, mając co najmniej 1,5 promila alkoholu we krwi. Tak srogich przepisów wycelowanych w jeżdżących "na podwójnym gazie" jeszcze w Polsce nie było. Czy 35-letni mieszkaniec gminy Żerków jest pierwszą osobą w naszym powiecie, względem której te przepisy można zastosować?  

  
 - Policjanci ustalają, kto jest właścicielem pojazdu. Prawdopodobnie samochód nie należy do sprawcy kolizji. W dalszym postępowaniu prokurator zdecyduje o formie zabezpieczenia mienia - wyjaśnia asp. sztab. Agnieszka Zaworska, oficer prasowy KPP w Jarocinie.  

reklama

 Jak te sprawy regulują przepisy?  

 - Sąd może odstąpić od orzeczenia przepadku, jeżeli zachodzi wyjątkowy przypadek uzasadniony szczególnymi okolicznościami -  przepadek równowartości pojazdu - jeżeli w czasie popełnienia przestępstwa pojazd nie stanowił wyłącznej własności sprawcy, albo po popełnieniu przestępstwa sprawca zbył, darował lub ukrył podlegający przepadkowi pojazd. Za jego równowartość uznaje się wartość pojazdu określoną w polisie ubezpieczeniowej na rok, w którym popełniono przestępstwo, a w razie braku polisy – średnia wartość rynkowa pojazdu - tłumaczy sędzia Edyta Janiszewska, rzecznik prasowa Sądu Okręgowego w Kaliszu.
              

Co powoduje alkohol?

Picie alkoholu przez kierowcę, rowerzystę stwarza realne zagrożenie dla życia i zdrowia wszystkich uczestników ruchu, ponieważ alkohol:
•    zmniejsza szybkość reakcji,
•    ogranicza pole widzenia,
•    powoduje błędną ocenę odległości i szybkości,
•    powoduje błędną ocenę własnych możliwości, znacznie obniża samokontrolę i koncentrację,
•    powoduje rozproszenie uwagi oraz senność. 

reklama

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.  

reklama
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama