Prezentacja kandydatów odbyła się podczas konferencji prasowej przed pałacem Radolińskich w Jarocinie.
Kandydaci do sejmiku i poseł na konferencji prasowej w Jarocinie
Spotkanie z dziennikarzami prowadził wicemarszałek województwa wielkopolskiego Krzysztof Grabowski. Obecny był też poseł i prezes zarządu wojewódzkiego PSL Andrzej Grzyb.
- Samorząd województwa wielkopolskiego ma wiele sukcesów. W szczególności doceniam te programy, które zostały podjęte z inicjatywy samych radnych. To świadczy o tym, że istnieje duża kreatywność. Ja chwalę się tymi rzeczami w Polsce, mówić, że samorząd może być świetnym inegratorem społecznym na poziomie wojewódzkim - stwierdził Andrzej Grzyb.
W czasie konferencji przedstawieni zostali kandydaci koalicyjnego komitetu wyborczego Trzecia Droga - Polska 2050 Szymona Hołowni i Polskie Stronnictwo Ludowe do Sejmiku Województwa Wielkopolskiego z okręgu nr 5 obejmującego miasto Kalisz i powiaty: kaliski, ostrowski, ostrzeszowski, kępiński, jarociński i pleszewski.
Jarocin ma swojego reprezentanta wśród kandydatów do Sejmiku Województwa Wielkopolskiego
Kandydatów jest dziewięcioro. Przedstawił ich Krzysztof Grabowski, który też kandyduje do sejmiku.W tej grupie Jarocin ma swojego reprezentanta, jest nim Jan Grzesiek, prezes Banku Spółdzielczego. Od wielu lat związany jest z samorządem lokalnym i sektorem bankowości spółdzielczej. Jest wiceprezesem Krajowego Związku Banków Spółdzielczych oraz przewodniczącym rady nadzorczej SGB Bank SA w Poznaniu. Wieloletni radny Sejmiku Województwa Wielkopolskiego i przewodniczący komisji budżetowej. Prywatnie jest fascynatem pszczelarstwa i prowadzi własną pasiekę.
Pozostali kandydaci zostali przedstawieni w natsępujący sposób:
Magdalena Spychalska od ponad 20 lat jest kuratorem zawodowym dla dorosłych. Wspiera osoby skazane w resocjalizacji i powrocie do społeczeństwa. Od lutego 2023 r. jest członkinią Polski 2050. W latach 2014-2018 była radną Rady Miasta Kalisza. Ma ponad 25-letnie doświadczenie w prowadzeniu rodzinnego biznesu. Jak sama podkreśla - ceni sobie dobre planowanie, konsekwencję w dążeniu do wyznaczonych celów i przede wszystkim współpracę.
Justyna Lisowska jest lekarzem z wieloletnim doświadczeniem, pracuje w szpitalu w Ostrowie Wlkp. Na co dzień ma kontakt z ogromną liczbą pacjentów i ich rodzinami. Doskonale zna problemy i bolączki służby zdrowia. W sejmiku będzie chciała zająć się opieką zdrowotną i polityką społeczną. Deklaruje, że jej doświadczenie zawodowe oraz zaangażowanie społeczne mogą stanowić podstawę do skutecznej pracy na rzecz lokalnej społeczności.
Mariola Walendowska pełni funkcję prezesa Banku Spółdzielczego w Pleszewie. Jako kandydatka do Sejmiku zamierza przełożyć zdobyte doświadczenie zawodowe na aktywne działanie społeczne we współpracy z lokalnymi samorządami i organizacjami.
Beata Ochnio jest nauczycielem wychowania fizycznego i dyrektorem Szkoły Podstawowej w Krążkowach (gm. Kępno). Jak sama mówi, cechuje ją otwartość na ludzi, "nie zamyka się na nowe doświadczenia i wciąż poszukuje nowych rozwiązań". Ponieważ gorącą zwolenniczką sportu i zdrowej rywalizacji, dlatego nie boi się wyzwań.
Krzysztof Grabowski to samorządowiec z kilkudziesięcioletnim doświadczeniem. Przez wiele lat związany był także z dziennikarstwem. Jako wicemarszałek województwa wielkopolskiego wspiera rozwój między innymi obszarów wiejskich i małych miejscowości. Promuje dorobek i osiągniecia wielkopolskiego rolnictwa oraz dziedzictwo kulturowe regionu. Wspiera również inicjatywy realizowane przez lokalne grupy działania, stowarzyszenia, KGW i OSP. Krzysztof Grabowski jest wiceprezesem Zarządu Oddziału Wojewódzkiego Związku OSP Rzeczypospolitej Polskiej Województwa Wielkopolskiego.
Krzysztof Kowaliński jest przedsiębiorcą budowlanym ze Stawiszyna. Od kilku lat prowadzi własną działalność gospodarczą. Jak mówi - "kilkunastoletnie doświadczenie w prowadzeniu firmy budowlanej nauczyło go przede wszystkim tego, jak rozmawiać z ludźmi". Jego zdaniem „ważny jest umiejętny dobór zespołu do współpracy, a wtedy można realizować wszystkie założone cele”.
Mikołaj Grzyb to członek zarządu spółki Koleje Wielkopolskie i były radny Sejmiku Województwa Wielkopolskiego w kadencji 2014 - 2018. Zdecydował się na ponowne kandydowanie, ponieważ uważa, że „wie, jak skutecznie zabiegać o środki europejskie na inwestycje wojewódzkie w naszym regionie”.
Sławomir Janaszak jest emerytem i działaczem społecznym. Mieszka w Woli Droszewskiej (pow. kaliski). Od lat zajmuje się promocją zdrowego stylu życia. Jako wolontariusz pomaga osobom z niepełnosprawnościami. Aktywnie wspiera też lokalnych producentów żywności. I to właśnie zdrowa żywotność w wielkopolskich domach i szkołach ma być z jednym z obszarów jego działania w sejmiku.
W konferencji prasowej przed pałacem Radolińskich w Jarocinie z różnych przyczyn nie mogły uczestniczyć: Justyna Lisowska i Beata Ochnio.
CZYTAJ TAKŻE
Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.