Reklama

Kolejny ukraiński obiad na Jarmarku Wielkanocnym w Jarocinie. Tym razem z pomocą dla dzieci z autyzmem

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Pchli Targ na Gołębiej

Kolejny ukraiński obiad na Jarmarku Wielkanocnym w Jarocinie. Tym razem z pomocą dla dzieci z autyzmem  - Zdjęcie główne

Kolejny ukraiński obiad na Jarmarku Wielkanocnym w Jarocinie. Tym razem z pomocą dla dzieci z autyzmem | foto Pchli Targ na Gołębiej

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Seans przyjazny sensorycznie, "Ukraiński obiad" podczas Jarmarku Wielkanocnego oraz marsz - tak będą wyglądały obchody Światowego Dnia Autyzmu w Jarocinie.

Reklama

Światowy Dzień Wiedzy o Autyzmie obchodzony jest 2 kwietnia. Został ustanowiony przez przedstawicieli państw członkowskich Organizacji Narodów Zjednoczonych 21 stycznia 2008 roku. Jego głównym przesłaniem jest podnoszenie świadomości społeczeństwa o problemach osób zmagających się z tymi wyjątkowymi cechami.


Symbolem solidarności z „autystami” jest kolor niebieski. W Polsce na niebiesko, w poprzednich latach, zaświeciły się m.in. Pałac Kultury i Nauki, most Śląsko-Dąbrowski, gmach Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie czy Katowicki Spodek, a w dużych sieciach handlowych istnieją tak zwane „Ciche godziny”.

Na Dzień Autyzmu w Jarocinie 

Z tej okazji w kinie "Echo" odbędzie się pierwszy z cyklu seansów przyjaznych sensorycznie, przystosowanych specjalnie dla osób ze spektrum autyzmu [SZCZEGÓŁY TUTAJ]

Z kolei w niedzielę 3 kwietnia już po raz drugi na parkingu PKO BP, naprzeciwko kina "Echo" można będzie zjeść ukraiński obiad. Podczas Jarmarku Wielkanocnego serwowane będą pierogi, barszcz i kozacki kulisz. Kiermasz zaplanowano w godz. 11.00-17.00, a ukraiński obiad pomiędzy godz. 12.00 a 14.00.  

Dwa tygodnie temu Ukrainki, które zamieszkały w Jarocinie i w Domu dla Matek z małoletnimi dziećmi i kobiet w ciąży w Dobieszczyźnie bardzo pomogły Tadeuszowi - uczniowi Zespołu Szkół Ponadpodstawowych nr 1 w Jarocinie, któremu jest potrzebny elektryczny wózek. Kobiety przygotowały znakomite pierogi i barszcz ukraiński. "Ukraiński obiad dla Tadeusza" odbył się przy okazji Pchlego Targu na Gołębiej w Jarocinie. Dzięki datkom, tych którzy skosztowali ukraińskich potraw, udało się zebrać ponad 2 tys. zł.  

Tym razem "Ukraiński obiad" organizowany jest z myślą o uczniach ze spektrum autyzmu. Z okazji przypadającego w sobotę Światowego Dnia Świadomości Autyzmu będzie można wesprzeć uczniów Zespołu Szkół Specjalnych w Jarocinie. Zebrane w niedzielę do puszek pieniądze zostaną przekazane na dofinansowanie zakupu interaktywnego monitora do komunikacji niewerbalnej. Akcję organizują zarząd rejonowy Polskiego Czerwonego Krzyża w Jarocinie wraz ze Stowarzyszeniem "Kochamy Jarocin".  

Jak co roku, Zespół Szkół Specjalnych w Jarocinie zaprasza na Marsz dla Autyzmu, który tym razem odbędzie się w poniedziałek 4 kwietnia. Grupa wyruszy o godz. 10.30 sprzed budynku szkoły przy ul. Szubianki. Zakończenie akcji zaplanowano na polanie przed pałacem Radolińskich. Każdy się może dołączyć.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy